Praha už zná své letošní nejlepší výčepní

28.07.2020AtBars

V prostorách Malešické tvrze minulý týden proběhla dvě pražská kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Do listopadového finále z něj postupuje šest výčepních v čele s Martinem Pačesem a Kateřinou Gaydiczovou, kteří regionální klání vyhráli.

Patnáctý ročník soutěže výčepních, kterou organizuje Plzeňský Prazdroj, má sedm regionálních kol a dvoudenní celostátní finále, které se uskuteční 10. a 11. listopadu. Kromě západočeské metropole se lokální klání konají v Brně, Ostravě, Liberci a Praze, kde se nejlepší výčepní plzeňského ležáku vybírali 22. a 23. července. Celkem se dvou pražských kol zúčastnilo pětašedesát soutěžících. Předvést museli nejen své dovednosti a umění načepovat perfektní hladinku, ale také znalosti o výrobě piva a jeho správném skladování. Hodnotila se i jejich schopnost komunikovat s hosty. Všechno to posuzovala odborná porota pod vedením emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje Václava Berky. „Ačkoli letos to kolegové výčepní opravdu neměli lehké a kvůli zavřeným hospodám nemohli vykonávat svou profesi, je vidět, že svoje nadšení a lásku k pivu neztrácejí. Jsme rádi, že se chtějí neustále zlepšovat a taky předvést, co umějí. O to lepší pivní zážitek pak čeká hosty v hospodách, a to je náš hlavní cíl,“ prohlásil po soutěži.

Vítězem středečního kola se stal šestadvacetiletý Martin Pačes z restaurace Červený jelen. „Začínal jsem na place jako číšník, když se ale uvolnilo místo u výčepu, vyzkoušel jsem to a hned mě to chytlo. Od té doby jsem se od výčepu nehnul. Vítězství jsem určitě nečekal a pořád to ještě vstřebávám. V nejbližších dnech se pomalu začnu připravovat na celostátní kolo,“ prozradil. Kromě něj z prvního pražského kola do plzeňského finále postoupili ještě Ondřej Krištof z Výčepu u Rarášků a Lukáš Zikmund z Restaurace Na Markétě. Druhý soutěžní den si podle odborné poroty nejen za výčepem nejlépe vedla sedmadvacetiletá Kateřina Gaydiczová z restaurace U Matěje. „Svou práci se vždycky snažím dělat, jak nejlépe dokážu. Vítězství jsem nečekala, ale doufala jsem v něj. Celostátního kola se trochu bojím. Uvidíme, jestli to znovu vyjde,“ říká. Kromě Kateřiny vzešli ze čtvrtečního klání ještě dva finalisté – Tomáš Krčmář z Lokálu Hamburk a Tomáš Kříženecký z restaurace Waldeska.

@mohlo by vás zajímat