Opravujeme whisky klasiku: Fox Movietone News

31.07.2020Tomáš Mozr a Bára Urbanová

Občas se za nicneříkajícím názvem drinku skrývá příběh plný pestrých detailů. Ukázkovým příkladem je koktejl pojmenovaný po americkém pořadu, jenž od konce dvacátých až do začátku šedesátých let minulého století přinášel divákům aktuální zprávy. Kořeny Fox Movietone News sahají na Kubu, do legendárního havanského baru Sloppy Joe’s. Samotná kombinace skotské blended whisky, italského vermutu, limetové šťávy a dvou pomerančových likérů se však do barových dějin až tak hluboko nezapsala, a tak se jí ujali Viktor Gleich a Evgenii Perov z pražského Zanzibaru a pokusili se ji podle svého vylepšit.

Nedostatek pracovních příležitostí na přelomu 19. a 20. století přiměl spoustu obyvatel španělské Galicie k odchodu za oceán. Zamířil tam i José Abeal y Otero, jenž si jako cíl své cesty vybral Kubu. Do Havany dorazil v roce 1904 a začal pracovat jako barman v místním Chinatownu. O tři roky později odjel za zkušenostmi do New Orleansu a později ještě do Tampy a Miami, do Havany se vrátil až v roce 1917. Oženil se a koupil podnik La Victoria, jenž ničím zvláštním nevynikal. Změnilo se to až ve chvíli, kdy do něj – jak vypráví jedna z legend – vstoupil manažer newyorských Giants John J. McGraw. Po úspěšné sezoně se s manželkou rozhodl strávit zimu na Kubě, kde si nejprve užívali v American Clubu a teprve po nějaké době zavítali do podniku La Victoria, kde se za barem pohyboval drobný, lehce shrbený barman, jenž nosil košili s balonovými rukávy, které zdobily krajky. A právě rukávem jednoho večera zavadil o drink paní McGrawové a zvrhl jí ho do klína, čímž samozřejmě vyvolal hněv jejího muže. Navzdory téhle kolizi ale manželé do baru chodili dál a McGraw začal tomuto „lajdáckému, věčně ušpiněnému“ barmanovi říkat Sloppy Joe. Do baru pak proudily davy cizinců s jednoduchou otázkou na rtech: „Je toto Sloppy Joe’s?“

José Abeal odložil svou pýchu a rozhodl se bar přejmenovat, což se s ohledem na příliv Američanů, kteří na Kubu v čase prohibice mířili za zábavou, ukázalo být jako dobrá volba. Název se ujal dokonce natolik, že ho převzal nespočet různých speakeasy barů ve Spojených státech. V době, kdy většina podniků v Havaně zdražovala, José své ceny snížil, a dával dokonce první drink zdarma. Navíc měl otevřeno 24 hodin denně. Všechno to přineslo své ovoce a ze Sloppy Joe’s se stala jedna z barových ikon Havany. Není proto divu, že do něj zavítal i štáb pořadu Fox Movietone News, který na Kubu na šest týdnů dorazil, aby zde pořídil záběry amerického barmana Eddieho Woelkeho, který v Havaně v roce 1930 vyhrál koktejlovou soutěž. Kromě něj natočil ještě břišní tanečnici v klubu Sevilla-Biltmore a samozřejmě také populární turistickou destinaci Sloppy Joe’s, kde bylo údajně na vrcholu sezony, tedy v době Vánoc, běžně obslouženo za jednu směnu kolem pěti stovek hostů. Bar měl ve zvyku pojmenovávat své drinky mimo jiné i po osobnostech, které do něj zavítaly, a stejné cti se dostalo i štábu Fox Movietone News. Kombinaci 3 cl míchané skotské whisky, 3 cl italského vermutu, 3 cl Cointreau, 1,5 cl čerstvé limetové šťávy a 6 kapek orange curaçaa, jež se připravuje v šejkru a servíruje ve sklence typu coupette, mezi různými suvenýry a starými menu Sloppy Joe’s objevil Jeff Berry a recepturu drinku zařadil do své knihy Beachbum Berry’s Potions of the Caribbean. A jak to bylo dál s Joem? José Abeal se zřejmě vzhledem k měnící se politické situaci rozhodl v dubnu 1930 vrátit zpět do rodné Galicie. Podnik údajně přenechal svým švagrům za 45 tisíc dolarů. Nicméně zdá se, že Havanu opustil přece jen s „plnějšími rukávy“. Když se jej totiž novinář z Havana Post po letech zeptal, kolik vlastně za ty roky provozování baru vydělal, pokrčil rameny a řekl: „To nevím. Asi dva nebo tři miliony.“

Paprikový twist s kapkou šalvěje / S úkolem twistovat pozapomenutou whisky klasiku jménem Fox Movietone News jsme vyrazili do pražského Zanzibaru za barmany Viktorem Gleichem a Evgeniem Perovem. „Přiznám se, že jsem předtím tento koktejl neznal,“ připouští hned na úvod Viktor a vzápětí dodává: „Musím ale uznat, že je to velmi dobrý zdroj inspirace pro různé novodobé twisty.“ V receptuře žádnou „závadu“ nebo nesrovnalost nenašel, jen podotýká, že jemu osobně v ní úplně nesedí limetová šťáva. „To je ale jen můj subjektivní pocit. Nedokážu říct, proč se na Fox Movietone News zapomnělo. Možná měl jen špatný ‚marketing‘ nebo si prostě nenašel svou dobu a publikum. Těžko soudit,“ říká. Viktor se ve svém twistu od původní receptury poměrně vzdálil, ponechal jen blended whisky (volba padla na Johnnie Walker Black Label) a červený vermut, které doplnil domácím cordialem z červených paprik, fernetem od Stocku a šalvějovými bitters. „Chtěl jsem jít moderní cestou a v souladu se současnými trendy přidat něco domácího, co se za barem běžně nepoužívá. Zároveň bylo mým cílem dát drinku víc zapamatovatelnou chuť, a tak jsem připravil paprikový cordial a šalvějová bitters,“ objasňuje a dodává: „Jelikož jde o poměrně aromatický drink, vybral jsem pro jeho servis koňakovou sklenku, aby se v ní vůně zachytila a neutekla jinam. Obdobný cíl sleduji i ozdobou, kterou je tenký proužek červené papriky vhozený do sklenky. Chtěl jsem tak ještě více zvýraznit tuto pro koktejly netradiční surovinu.“ Svůj twist Viktor pojmenoval Pepper Fox. „Je zrzavý jako liška, tak proč ji v názvu nenechat?“ uzavírá s úsměvem.

Pepper Fox

50 ml whisky Johnnie Walker Black Label, 20 ml červeného vermutu, 15 ml domácího cordialu z červené papriky, 10 ml Fernetu Stock Original, 3 kapky šalvějových bitters

Do jednoho dílu boston šejkru odměřte whisky, vermut, cordial, fernet a bitter a přidejte led. Ingredience pak promíchejte technikou rolling, tedy přeléváním obsahu z jednoho dílu šejkru do druhého. Drink servírujte v nachlazené koňakové sklence. Ozdobte ho proužkem červené papriky, jímž nejprve potřete okraj sklenky a pak ho vhoďte dovnitř.

Zrzavá šelma mezi bylinkami / Ani Evgenii Perov Fox Movietone News dříve neznal, připouští ale, že místo jeho zrodu, havanský Sloppy Joe’s, už mu přece jenom povědomé je. Chuť původní whisky klasiky hodnotí jako málo výraznou. „Ten drink podle mě nemá duši,“ říká a dodává: „Moc mi v něm nesedí to Cointreau.“ A právě tuhle položku se Evgenii ve svém twistu rozhodl nahradit, a to českou ingrediencí – karlovarským bylinným likérem. Na rozdíl od Viktora se ovšem původní receptury přidržel o něco víc. Kromě blended whisky a vermutu zachoval i limetovou šťávu, jen ji doplnil o trochu cordialu ze stejného citrusu. Místo orange curaçaa pak zvolil pár kapek orange bitters. „Použitím bylinného likéru místo pomerančového jsem chtěl podpořit výraznou chuť blended whisky Johnnie Walker Black Label, kterou jsem zvolil jako bázi. Drink je tak o něco výraznější a získává zpět svou ztracenou duši. Mým záměrem bylo docílit chuti, která bude více vyhovovat preferencím současného hosta,“ objasňuje Evgenii svou hlavní motivaci při tvorbě twistu. Pojmenoval ho pěkně po česku: Liška ve skotském lese. „Liška zůstala z původního názvu, a protože si hrajeme se skotskou whisky a bylinkami, rozhodl jsem se to promítnout i do názvu,“ upřesňuje na závěr.

Liška ve skotském lese

40 ml whisky Johnnie Walker Black Label, 30 ml červeného vermutu, 30 ml Becherovky, 7 ml limetového cordialu, šťáva z 1/8 limety, 3 kapky Angostura Orange Bitters

Do šejkru odměřte whisky, vermut, Becherovku a limetový cordial, vymáčkněte do něj šťávu z jedné osminy limety a na závěr ještě tři kapky bitters. Přidejte led a důkladně protřepejte. Drink servírujte v nachlazené sklence typu coupette ozdobený sušenou limetou.

foto: Luboš Wišniewski

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat