Erebos v novém designu chce do barů a kaváren

03.08.2020AtBars

Už pět let jsou na trhu přírodní energetické nápoje Erebos, jejichž receptura je postavena na kombinaci sedmi bylin. Letos se dočkaly vylepšení receptury, nový je i design jejich láhví a etiket. V plánu je teď dostat Erebos do dalších sítí obchodů, ale i do kaváren a barů.

Značka Erebos se začala formovat před pěti lety z poměrně ambiciózního studentského nápadu vytvořit nápoj, který bude sloužit jako aktivátor organismu, bude prospěšný pro tělo i mysl a bude možné jej užívat dlouhodobě. Matěj Murín a Martin Doležal, dva nadšenci z Frýdku-Místku, zhruba rok experimentovali s různými přísadami a chutěmi, až se receptura jejich přírodního energetického drinku ustálila na sedmi bylinách. Nejlepších výsledků dosáhli s výluhem z yerba maté, koly pravé, guarany, Rhodioly rosea neboli rozchodnice růžové, mateřídoušky, kozince a maralu, k němuž v základní verzi přidávají ještě třtinový cukr, esenci Erebos Original, vitamin C a kyselinu citronovou. Výsledný nápoj se vyznačuje vysokým obsahem přírodního kofeinu, jenž dosahuje 39 mg/100 ml. Na trh byl uveden v roce 2016 a postupně jej následovaly další chuťové variace. V současné době jsou už čtyři: Erebos Dry bez cukru i umělých sladidel, Erebos Bitter s esencí z bylin, jež mu přidávají na hořkosti, Erebos Fresh s citrusovými tóny a Erebos Spicy dochucený skořicí a chilli.

Letos se společnost White, kterou Matěj s Martinem založili, rozhodla investovat do vylepšení receptur svých produktů, jež se projevilo například snížením obsahu cukru, a do jejich designu. Nově se Erebos plní do tmavých skleněných láhví o objemu 250 ml, které na rozdíl od těch čirých nepropouštějí UV záření. Proměnou prošlo i logo a vizuální styl etiket, a to tak, aby lépe odkazovaly na sílu bylin a přírody. V plánu je rovněž rozšířit dostupnost energetických nápojů Erebos na českém trhu. „Pět let na trhu nám ukázalo, jakým směrem se máme s naším produktem vydat a jak jeho podobu inovovat. Proto letos přicházíme s výraznými změnami. Podařilo se nám vytvořit skutečně funkční a udržitelný aktivátor organismu, který poskytuje energii pro tělo i mysl, a dovolí tak každý den lépe využívat lidský potenciál, a chceme o něm dát vědět,“ říká Matěj Murín a dodává: „Cílem pro letošní rok je rozšířit dostupnost Erebos drinků na českém trhu. Tomu samozřejmě pomáhá náš nový e-shop. Chceme však dostat produkt do dalších sítí obchodů, kaváren či barů. Poptávky v zahraničí aktuálně řešíme individuálně, export na další trhy mimo Česko pak plánujeme až v dalších letech.“

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat