60 vteřin s Honzou Zlámaným

10.08.2020Ondra Hnilička

Soudě podle výběru škol, mohl být z Honzy Zlámaného strojař nebo historik, nakonec ale zvítězila gastronomie. Láska k téhle branži se u něj projevila už během práce v jedné ostravské čajovně. K čaji má blízko dodnes, stejně tak ho ale baví koktejly.

Honza Zlámaný pochází z Ostravy, kde jako dítě snil o tom, že se stane archeologem. Mohl za to hlavně Henry Jones a jeho výprava do chrámu zkázy i ta poslední křížová. Kromě toho chtěl být jako spousta kluků ještě třeba popelářem nebo policajtem. V dospívání se u něj projevily počátky zájmu o gastronomii, a tak si podal přihlášku na hotelovou školu v Opavě. Bohužel to nevyšlo, a tak skončil na strojní průmyslovce. „Osnovy jsme měli stejné jako na gymplu, jen nás ještě navíc naučili, co je to hřídel, a taky rýsovat,“ říká. Ve studiích se po maturitě rozhodl pokračovat na Slezské univerzitě v Opavě, kde si vybral obor historie. Při škole si začal vydělávat v ostravské čajovně Na Větrném kopci, kde zahořel láskou k čaji i k pohostinství obecně. Vysoká se po nějaké době neukázala být tou nejlepší volbou, a tak si Honza vyzkoušel práci v kanclu a na pozici obchodního zástupce v rádiu, aby se nakonec vrhnul do divokých vod gastronomie. Své začátky spojil s hudebním klubem Ojai v Praze-Letňanech. Na roli barmana se připravoval samostudiem a také na kurzu u Miloše Trettera, který dostal k pětadvacátým narozeninám. Následoval půlrok v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou a po něm pražský bar Crazy Daisy. Paralelně s tím Honza zkoušel štěstí v barmanských soutěžích a stále pracoval s čajem, mimo jiné jako člen týmu Czech Teatenders. Nyní je už rok šéfbarmanem v pražském baru a klubu Le Valmont, teď v létě je ho možné potkat i v Le Valmont Rooftop na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze-Vysočanech. Na obzoru už se ale rýsují nové výzvy…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat