Druhý Žufánkův Dubied je připraven k prodeji

07.09.2020Bára Urbanová

V pátek 11. září se začne prodávat druhý pokus Martina Žufánka o reprodukci prvního komerčně vyráběného absintu Dubied Père et Fils. Destilát, který chutná stejně jako před více než dvěma stovkami let, v roce 2018 vyvolal takový zájem, že se první šarže vyprodala během dvou hodin. Cena první edice Žufánkova Dubiedu se záhy vyšplhala na šestinásobek a našli se i tací, kteří za ni neváhali zaplatit pětimístnou částku. A ti, kteří svou láhev otevřeli a ochutnali, nešetřili nadšením. Dá se tudíž předpokládat, že na sebe spoustu pozornosti strhne i druhá edice. V lihovaru Žufánek už na své nové majitele čeká 600 láhví…

Příběh absintu Dubied začíná v roce 1794, kdy lihovarník Abram-Louis Perrenoud sestavil recepturu na Extrait d’Absinthe a začal vyrábět absintový elixír. Obchodního potenciálu tinktury, jež se přidávala do bílého vína a pila při žaludečních potížích, si všiml obchodník s textilem Daniel-Henri Dubied. Od Perrenouda recepturu koupil a zaměstnal jeho syna Henriho-Louise, který měl lihovarnické zkušenosti. Spolu s ním a svými syny v roce 1798 vyrobil absint, který nalahvoval pod názvem Dubied Père et Fils. Po dlouhých 220 letech se podařilo dvě láhve z Dubiedovy produkce objevit. Jedna skončila v absintovém muzeu ve švýcarském Môtiers, ta druhá byla otevřena a po vzorcích nabídnuta absintovým fanouškům. Byl mezi nimi i moravský palírník Martin Žufánek, který se obratem začal zabývat myšlenkou, jak a zda by bylo možné první komerčně vyráběný absint reprodukovat. Od Dubiedova přímého potomka, který žije v Kanadě, získal dobovou účetní knihu obsahující zmínku o nákupu ingrediencí, na základě níž recepturu rekonstruoval, a přivedl tak Dubied znovu do života.

První šarže lámala rekordy / Destilace první novodobé šarže Dubiedu proběhla v květnu 2018. Výsledkem bylo 220 l absintu, tedy 440 půllitrových láhví. Do prodeje šly 3. října a během dvou hodin byly pryč, což stejně jako následný strmý nárůst prodejní ceny zaskočilo i samotného Martina Žufánka. „První láhve se prodávaly za 1290 Kč. Ještě v průběhu prodeje byla cena navýšena na 1490 Kč, abychom odbyt trochu zpomalili. Nepomohlo to,“ vzpomíná palírník a pokračuje: „Okamžitě po vyprodání se láhve začaly nabízet za cenu kolem 8000 Kč, rekordem je tuším 25 000 Kč na jednom alko e-shopu. Já osobně si tu první přelomovou a dnes již historickou šarži cením na minimálně 15 000 Kč. Ano, za tolik bych ji klidně koupil nazpět.“ Většina láhví zůstala v České republice, pár jich bylo odesláno do USA, Kanady, Japonska či Austrálie. „Do zahraničí se dostalo strašně málo láhví, proto jsem vlastně dospěl k rozhodnutí vydestilovat druhou várku,“ objasňuje Martin Žufánek. Dalším, neméně podstatným důvodem pro druhou šarži jsou veskrze pozitivní ohlasy na první Dubied. „Nejzajímavější ohlasy přišly od lidí, kteří měli možnost ochutnat vzorek z té dochované láhve původního Dubiedu, a měli tudíž srovnání. Jeden z nich třeba napsal: I am amazed at how close this is to the original. Měl jsem z toho obrovskou radost,“ přiznává autor reprodukce.

Do prodeje na dvacáté výročí / Na druhou šarži si zájemci o Dubied museli počkat dva roky. Ti nedočkaví si ovšem vloni mohli zakoupit This is not Dubied. Základ tohoto absintu tvoří destilát z hroznů, jinak je receptura stejná, a tak to je i není Dubied. Martin Žufánek se rozhodl, že bude výrobu obou střídat – každý sudý rok bude destilovat Dubied a každý lichý Not Dubied. Letos v listopadu se tak chystá destilovat Dubied 2022. Teď se ale veškerá pozornost zaměřuje na druhou šarži, která už je stočená do láhví opatřených etiketou v podání Martina Peciny, jež se od té předchozí liší pouze letopočtem. Do prodeje půjde 11. září 2020, tedy přesně v den, kdy lihovar Žufánek slaví 20 let své existence. V jeho e-shopu bude k mání za cenu 2020 Kč, jež odkazuje jak na aktuální rok, tak na výročí boršického lihovaru. „Prodej spustím 11. září dopoledne. Limitem budou dvě láhve na zákazníka. Budeme kontrolovat duplicity, protože se kolem našich limitek vytvořila skupina přeprodejců, kteří pomocí robotických nákupů vykoupí, co jde, a pak to obratem prodávají za násobek ceny. Děje se tak na úkor absintových fanoušků, kteří chtějí Dubied opravdu ochutnat, a tak tomu chceme předejít,“ vysvětluje Martin Žufánek. „Celkem je k dispozici 600 láhví. Do Česka jde 440 a 160 si rozdělí naši dva prodejci v Německu, na které se minule nedostalo a byli z toho smutní,“ dodává.

Absint pod vlivem času / Ačkoliv Martin Žufánek u druhé šarže Dubiedu zachoval stejný postup jako u té první, nezměnil nic na receptuře, a dokonce i použité byliny byly stejné, protože obě destilace od sebe dělilo jen pár měsíců, výsledek je jiný. „To je kouzlo práce s bylinami a časem. Při destilaci je v podstatě každý kotel originál. Stačí o něco rozdílná doba macerace, jiná teplota vody v chladiči nebo jiný tlak a všechny tyto mikroskopické detaily ve výsledku odliší jednu várku od druhé, i když je na pohled všechno stejné. U destilace nedostáhneš identické chuti várku od várky. To se děje při míchání likérů. Destilace je jiný level. S oblibou říkám, že destiláty nejsou cola z postmixu,“ podotýká. Svou druhou reprodukci Dubiedova originálu popisuje jako absint v nejčistší podobě, přesně takový, jaký trh poznal v roce 1798. „Po dvouletém zrání se do popředí dostal puškvorec. Úplně stejně, jak jsem ho poznal při degustaci toho 200 let starého vzorku. Je hutný, neuvěřitelně aromatický a po správném naředění v poměru 1 : 3 lahodný jako málokterý,“ říká o druhé šarži a přiznává, že byl sám zvědavý, co s Dubiedem udělá čas. „První šel do prodeje po čtyřech měsících od destilace, tento po dvou letech. Rozdíl je brutální. Už to tak budu dělat pokaždé. Absinty totiž zrají nejlíp ze všech alkoholů, co znám. A já znám všechny. Za 200 let bude z toho letošního Dubieda důvod k válce. Hehe… To samozřejmě přeháním, ale určitě bude mít už i za 20 let ohromnou cenu. Působení času na chuť absintu se totiž nic nevyrovná. A čas je to nejdražší, co máme,“ uzavírá.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat