60 vteřin s Milanem Bukovským

08.09.2020Ondra Hnilička

Pochází sice z Veselí nad Moravou, svůj dosavadní profesní život ale Milan Bukovský spojil hlavně s Brnem, které mu hodně přirostlo k srdci. Dokonce natolik, že v jeho centru před časem otevřel svůj vlastní podnik – Atelier Bar & Bistro.

Jako malý chtěl být Milan umělcem – kreslil a malovat, ale taky psal. Obdobným směrem se ubírala i jeho studia, ve Zlíně si vybral obor reprodukční grafik pro média. Profese pak vykonával různé, většinou to prý byla pořádná dřina. Jedna z pracovních příležitostí, které se mu naskytly, ho přivedla za bar. A právě tahle práce ho dostala. Začal se proto o barmanské řemeslo víc zajímat, absolvoval barmanské kurzy a školení od nejlepších v oboru, a postupně se tak vypracoval na barmana, jenž má v branži jméno. Nebylo to samozřejmě hned – prošel si různými typy podniků, od nočních barů přes hospody až po koktejlový bar. Nejvíc zkušeností získal v brněnském baru Runway, kde působil jako šéfbarman a manažer v jedné osobě. Kromě toho taky hodně cestoval a hostoval v barech nejen u nás, ale i ve Francii, Belgii, Rusku, Německu, Švýcarsku a Rakousku. Dopomohla mu k tomu i spolupráce s Hubertus Circle, jehož členem od jeho založení v České republice je. Milan rád sportuje a poslouchá muziku, jeho život se teď ale točí hlavně kolem vína. Zaměřuje se na ně i ve svém brněnském podniku Atelier Bar & Bistro a znát to bylo i během našeho minutového rozhovoru.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat