Handicap Coffee vzniklo i proto, aby pomáhalo

09.09.2020Bára Urbanová

Od září je na trhu o jednu českou značku kávy více. Za Handicap Coffee stojí dva muži, jimž ani zdravotní hendikep nebrání v tom užívat si života plnými doušky a navíc ještě pomáhat ostatním – přesně to chtějí dělat i prostřednictvím své kávy.

Tvůrci značky Handicap Coffee jsou Jaroslav Petrouš a Martin Zach. Jarda se v kávovém byznysu pohybuje bezmála dvacet let. V roce 2004 se stal Mistrem kávy, poté pracoval na různých pozicích pro několik kávových společností. Současně je ale také aktivním sportovcem a zakladatelem nadačního fondu KlaPeto, jenž se zaměřuje na pomoc zdravotně postiženým. On sám si před devíti lety nechal po úrazu kvůli bolestem a velkým omezením v osobním i profesním životě dobrovolně amputovat levou nohu nad kolenem a od té doby chodí s protézou. Také Martin Zach je a vždycky byl aktivním sportovcem. Před závodní kariérou dal ale přednost studiu na vysoké škole, během nějž si přivydělával modelingem. V roce 2009 se zúčastnil soutěže Muž roku – a vyhrál. Život se mu ale od základu změnil až den poté. Skokem do vody si poranil páteř a od té doby je upoután na invalidní vozík. Postupně se vypracoval k velké soběstačnosti a snaží se i pomáhat druhým, například prostřednictvím Spolku Martina Zacha, který založil. Vytvořil rovněž značku oblečení FZWear určenou speciálně pro vozíčkáře. Jardu s Martinem daly dohromady jejich úrazy, společná terapeutka a taky záliba ve sportu. Oba jsou členy klubu Atletika Bez Bariér Pardubice a reprezentují Českou republiku na světových závodech – Jarda v hodu diskem, Martin v hodu kuželkou, což je ekvivalent hodu oštěpem u atletů bez hendikepu. Teď je spojuje ještě káva, přesněji Handicap Coffee.

Myšlenkou založit vlastní značku kávy se Jarda zabýval přibližně rok. „Ve svém posledním zaměstnání jsem dal po sedmi letech výpověď. Odcházel jsem 29. února. To ještě nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo zkomplikovat. Pár dní nato přišel koronavirus. Na přípravy bylo najednou spousta času, mohl jsem si v klidu vše naplánovat. Vymyslet název společnosti i to, jak bude propojena s charitativní činností, protože to byl od samého začátku můj záměr,“ vzpomíná a pokračuje: „Nejdřív jsem chtěl udělat KlaPeto Coffee, pak jsem ale začal přemýšlet, jak ve zkratce popsat naše hendikepy a bingo – Handicap Coffee! Martin je na vozíčku, proto jedna káva dostala jméno Wheelchair, já jsem po amputaci nohy, a tak ta druhá nese název One Leg.“ Wheelchair Edition je čtyřdruhová středně pražená 100% arabika (Kolumbie, Guatemala, Brazílie a Honduras). Její chuť Jarda popisuje jako vyváženou s náznakem citrusových tónů a čokoládovou dochutí. One Leg Edition je směs sestávající z 80 % arabiky a 20 % robusty (Guatemala, Brazílie, Honduras a Indie). Charakteristická je pro ni příjemná ovocná acidita s podtóny hořké čokolády, karamelu a oříšků. „Když jsme je v pražírně namíchali, bylo nutné si je rozdělit. Jel jsem za Martinem a myslel si, že povedeme odbornou debatu. Omyl. Martin prohlásil, že je to jasný – že je sice na vozíku, ale celej, kdežto mně po amputaci chybí asi 20 %. Martinův příběh proto nese stoprocentní arabika a já mám směs 80 na 20,“ vysvětluje Jarda.

Z pražíren si Jarda s Martinem vybrali zatím nepříliš známou kladenskou Penguin Coffee. „S klukama si moc rozumíme, vnímají příběh Handicap Coffee, a i proto nám to společně funguje. Mám radost, že můžeme kávu pražit právě s nimi,“ říká Jarda a maximální spokojenost vyjadřuje také nad logem, které vytvořila jeho žena Renata. Slogan na obalu hlásá, že Handicap Coffee je káva, která pomáhá. Handicap Coffee bude každý měsíc posílat 10 % z prodané kávy na transparentní účet nadačního fondu KlaPeto. „V našem nadačním fondu se pracuje bez nároku na honorář. Veškerý výtěžek, převážně z prodeje benefičních triček, tak jde do poslední koruny na pomoc dětem s různými handicapy. Teď budeme pomáhat i prostřednictvím Handicap Coffee,“ objasňuje Jarda. Firma je zatím na úplném startu – kávu prostřednictvím e-shopu prodává teprve od začátku září. „Chceme se zaměřit na koncového zákazníka, ale třeba i na kanceláře. Samozřejmě budu šťastný, když si někdo naši kávu zvolí i pro svou kavárnu,“ dodává na závěr Jaroslav Petrouš.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat