Nová Belvedere pracuje se sladovaným žitem

15.09.2020AtBars

Po řadě Single Estate Rye, jejímž cílem je dokázat, jak velký vliv může mít na chuť vodky terroir, přichází Belvedere s další novinkou, v níž si hraje se základní surovinou. Belvedere Heritage 176 je zčásti postavená na sladovaném žitě odrůdy Dańkowskie.

Vodka Belvedere se v palírně Polmos Żyrardów destiluje z žita odrůdy Dańkowskie Diament, které pochází ze sedmi polských farem. Prvním experimentem s touto surovinou byla před dvěma lety řada Single Estate Rye, pro niž obilí dodávají pouze dvě vybrané farmy a jejím cílem je dokázat, jak velký vliv na chuť výsledného destilátu má místo, kde se použitá obilnina pěstuje. Pro nejnovější přírůstek stálé řady Belvedere našel výrobce této polské vodky inspiraci v historii. Až do 19. století se totiž vodka v Polsku vyráběla ze sladovaného obilí, což jí dodávalo plnou chuť. V běhu let se však chuťové preference změnily a u vodky se dostal do popředí především její neutrální charakter. Belvedere se rozhodla proces sladování jako jeden z výrobních kroků znovu oživit, a dosáhnout tak větší hloubky chuti. Výsledkem je Belvedere Heritage 176, kombinace 98 % klasické žitné vodky a 2 % destilátu ze sladovaného žita vybalancovaná tak, aby dokázala nabídnout výrazný chuťový profil. Její název kromě dědictví minulosti poukazuje na samotný výrobní proces – žito se při sladování zahřívá až na 176 °C.

Belvedere Heritage 176 voní po pečeném žitném chlebu, znát jsou v ní i tóny vlašských ořechů, smetany a medu s nádechem koření a sušenek v závěru. V chuti je plná, se sametovou texturou, obilné a chlebové tóny se v ní mísí primárně s tóny medu, ořechů a koření, které jdou daleko za rámec toho, co by klasická vodka mohla nabídnout. Novinka, jejíž cena se pohybuje kolem osmi stovek bez DPH, je určená jak pro popíjení v čisté podobě (perfect serve počítá s kvádrem ledu a citronovou kůrou na ozdobu), tak pro využití v koktejlech. K těm doporučeným patří Heritage Style, jenž Belvedere Heritage 176 kombinuje s medovým sirupem a walnut bitters, nebo třeba Heritage Highball, v němž bázi doplňují citronová šťáva, medový sirup a sodovka.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat