V Marriottu otevřeli nový The Artisan Bar

20.09.2020AtBars

Po restauraci The Artisan, která své první hosty přivítala zkraje března, těsně před uzavřením podniků v rámci nouzového stavu, byl v zrekonstruovaném hotelu Marriott v centru Prahy uveden do provozu také bar stejného jména. I v něm budou hrát prim lokální ingredience.

Rekonstrukce hotelu Marriott v ulici V Celnici s sebou přinesla změnu gastronomického konceptu. Už na jaře se hosté mohli blíže seznámit s restaurací The Artisan, která staví na sezonních a regionálních surovinách a kuchařský tým se v otevřené kuchyni snaží dodržovat principy zero waste. Teď na podzim se hostům otevřel i The Artisan Bar, který je náhradou za původní The Bourbon Bar. Obměnou prošel rovněž barový tým. V roli hlavního barmana ho nyní vede Lukáš Jehlička, jenž má na kontě nejednu zahraniční zkušenost – pracoval například v Londýně, Amsterdamu, Bejrútu či Dubaji. V koktejlovém lístku hosté kromě tuctu klasik a dvou nealko drinků najdou devět signature koktejlů. Čtyři z nich jsou pojaty jako pocta českým hudebním skladatelům, jmenovitě Antonínu Dvořákovi, Bedřichu Smetanovi, Leoši Janáčkovi a Josefu Sukovi.

S restaurací The Artisan má bar společné zaměření na lokální ingredience, barmani se při tvorbě receptur zaměřili na to, aby každý z koktejlů alespoň jednu obsahoval. Čistě lokální jsou i dva ze tří degustačních flightů, které bar hostům předkládá – jeden je zasvěcený whisky (obsahuje Gold Cock 2008, Gold Cock 10 y.o. a Hammerhead 23 y.o.), druhý ovocným pálenkám (zahrnuje malinovici a hruškovici z Blatné a pětiletou slivovici z Vizovic). Nabídka pokrmů pak sestává z českých chuťovek. Každou středu a čtvrtek atmosféru baru ozvláštní živá hudba v podání Irene Antonez, respektive Adriany Holanové a Petra Mikeše. The Artisan Bar je otevřen denně od 17 hod. do půlnoci, jakmile to situace umožní, posune se zavíračka na jednu hodinu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat