Za kávou zpět v čase a vstříc naturálním vínům

08.10.2020Tomáš Mozr

K oblíbeným nápojovým tématům posledních let patří káva a naturální vína. Zajímá-li vás spíš první z nich, neměla by vám uniknout rok stará knížka Coffee: A Global History, v níž najdete třeba i takové perličky, jako že kávovar na espresso mají také na mezinárodní vesmírné stanici. Pokud jste spíš milovníky vín zrozených čistě přírodní cestou, zaměřte se na publikaci, jež vyšla letos v létě. Wine, Unfiltered předkládá celou řadu důvodů, proč si naturální vína zamilovat.

Coffee: A Global History / V loňském roce vyšla další kniha řady The Edible Series, která je věnována různým druhům nápojů a jídla. V rámci této edice již bylo publikováno na pětasedmdesát titulů, přičemž každý z nich rozkrývá globální historii vybrané ingredience i kulturu, která se za její konzumací skrývá. V případě Coffee: A Global History Jonathan Morris na necelých dvou stech stranách čtenářům předkládá příběh jedné z nejoblíbenějších surovin na světě. Dlouhé zástupy lidí si totiž jen stěží dokážou představit ranní vstávání bez šálku kávy. Morrisova kniha je rozdělena do šesti kapitol, které sledují historický vývoj kávy. V první části se zabývá technickou stránkou věci a mapuje celý proces vedoucí od kávovníku po šálek. Vedle jednotlivých druhů kávy se tudíž čtenář může seznámit kupříkladu s její kultivací, sklizní, klasifikací, mezinárodním obchodem a dopravou i ochutnáváním a přípravou. Následující dvě kapitoly se soustředí na rozšíření kávové kultury, a to od původně nenápadného nápoje oblíbeného mezi Araby až po koloniální zboží, které pomáhalo utvářet identitu jednotlivců, skupin i národů. Čtvrtá a pátá kapitola jsou zasvěceny popisu nejvýznamnějších kávových trhů a regionů a vypovídají mimo jiné o tom, že káva nejednou přímo ovlivňovala geopolitické vztahy. V poslední kapitole se čtenář podrobně obeznámí s termínem výběrová káva – s jeho zrodem, evolucí a sociokulturním přesahem. Kniha disponuje jak nespočtem ilustrací a fotek, tak několika tabulkami, které přehledně doplňují kontext rozmanitého příběhu kávy. V závěru je možné se nechat inspirovat jednak recepty na přípravu kávových nápojů, jednak tipy pro tvorbu dezertů využívajících kávu jako jednu z ingrediencí. Kromě seznamu další doporučené literatury a poznámkového aparátu, jenž knihu řadí mezi publikace odbornějšího rázu, lze na konci najít rovněž poděkování a abecední rejstřík.

Jonathan Morris – Coffee: A Global History, Reaktion Books, Londýn 2019

Wine, Unfiltered / Za knihou Wine, Unfiltered: Buying, Drinking and Sharing Natural Wine, která spatřila světlo světa letos v červenci, stojí newyorská autorka Katherine Clary, jež je vydavatelkou časopisu Wine Zine zasvěceného primárně přírodním vínům. Publikaci, jež má dvě části, každou po třech kapitolách, začíná osobní zpovědí, v níž se přiznává ke svému postupnému prozření, které začalo uvědoměním si, že víno zdaleka není jen bílé a červené. Časem o něm začala uvažovat jinak a svou pozornost zaměřila na vinnou révu a její kvalitu. V první části knihy proto vysvětluje, proč by měl člověk pít přírodní vína, co přesně označení organické víno znamená, jaké procesy se odehrávají ve zdravém a dobře fungujícím vinohradu nebo to, jak by správně mělo přírodní víno vypadat a chutnat. Ve druhé části klade důraz na terminologii, neboť pro správné porozumění je žádoucí znát různá geografická označení či výrobní postupy. Velkým plus knihy je, že se Katherine Clary nebojí pokládat i zdánlivě triviální otázky, na než následně dává jasné odpovědi. Při jejich hledání se neváhá obrátit na výrobce, sommeliery nebo prodejce vína. Díky tomu působí spíš jako přátelský průvodce, který nemá problém se zeptat na cestu, než jako strohý novinář a odborník, jenž hají své přesvědčení. Poslední kapitola je zasvěcena tomu, jak vášeň pro víno sdílet. Autorka se v ní zabývá například tím, že je vždy vhodné představit příběh daného vína, umožnit přátelům srovnání a především je povzbudit v tom, že není třeba se za každou cenu držet konvencí. Její text doplňují myšlenky odborníků a tematické glosy na různá témata, od obsahu cukru ve víně po biodiverzitu. Na jejím konci se pak kromě poděkování, rejstříku a seznamu literatury nacházejí tři přílohy – abecední výčet povolených komponentů pro ovlivňování chuti vína a moštu podle americké federální vlády, seznam vináren a vinoték v USA specializujících se na prodej přírodních vín a v neposlední řadě přehled autorčiných oblíbených výrobců.

Katherine Clary – Wine, Unfiltered: Buying, Drinking and Sharing Natural Wine, Running Press, New York 2020

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat