Becherovka Lemond má po letech novou láhev

12.10.2020AtBars

Na pultech obchodů a displejích barů se postupně objevuje Becherovka Lemond v nové čiré láhvi, která dává vyniknout jejímu obsahu a má zdůraznit přírodní charakter likéru. Ke změně designu, jež Lemondu jednoznačně prospěla, došlo po dlouhých dvanácti letech.

Citrusová varianta karlovarského likéru je na trhu od roku 2008 a od té doby si držela stejný design láhve. Charakteristký byl pro ni zejména matný coating a výrazná etiketa, jejichž kombinace měla upoutat hlavně mladší spotřebitele. Nový design si klade za cíl oslovit podstatně širší publikum a zdůrazňuje především přírodní charakter likéru. Ten podtruje jak průhledná láhev, která se v portfoliu Becherovky objevuje vůbec poprvé, tak bylinky a citron na etiketě. Přibylo rovněž označení Fruits & Herbs, jenž z Lemondu dělá prvního zástupce nové produktové řady, která může být v budoucnu rozšířena. Odstranění nerecyklovatelného matného coatingu láhvi prospělo, není ovšem jen estetickou záležitostí – snižuje také výrobní náklady a zároveň uhlíkovou stopu, a to až o 12 tun emisí CO2 ročně.

Redesign, na němž pracovalo studio Cocoon Prague, spolu s přípravou uvedení nové láhve na trh zabral celkem osmnáct měsíců. Zatímco na vybrané exportní trhy, konkrétně do Ruska, na Ukrajinu a na Slovensko, se Becherovka Lemond v novém designu dostala už v průběhu léta, v České republice se prodává teprve od září. Do světa byla vypuštěna se sloganem Co na láhvi, to i v láhvi. Podporu má jak na sociálních sítích, tak v off-tradu. Změnu už dříve avizovala pošetka umístěná na původní láhvi, na těch nových je nyní papírový krček odkazující na předchozí obal. Becherovka tak spotřebitele informuje, že láhev je sice jiná, její obsah ale zůstal stejný.

@mohlo by vás zajímat