60 vteřin s Václavem Abrahamem

13.10.2020Ondra Hnilička

Vašek Abraham má sice celou řadu zálib, třeba florbal, badminton, fotbal nebo bowling, jeho minuta před naší kamerou je ale hlavně o flairu, kterému propadl už na hotelovce. Aby taky ne, vždyť patří k našim nejúspěšnějším flairovým barmanům a vede Czech Flair Team.

Devětadvacetiletý Vašek Abraham pochází z Nové Vsi u Jarošova, která má jen něco kolem sedmi desítek obyvatel. Na mapě ji najdete v okrese Svitavy, dvanáct kilometrů jihozápadně od Litomyšle. Jako kluk se chtěl stát fotbalistou, nakonec ale nastoupil na hotelovku v Chrudimi a ta ho nasměrovala na úplně jinou profesní dráhu. Už na dni otevřených dveří zahlédl Petra Hurtu, který v té době sklízel úspěchy na juniorských flairových soutěžích, jak si pohazuje s láhví nad hlavou, a měl o své budoucnosti jasno. Ve druháku začal pod záštitou různých agentur objíždět akce a pustil se taky do soutěžení. K dnešnímu dni má na kontě něco kolem 220 flairových soutěží, které se konaly dohromady ve dvaatřiceti zemích. Z mnoha z nich si kromě cestovatelských zážitků přivezl i medaili či trofej pro vítěze. Málokoho proto překvapilo, když byl letos na počátku roku jmenován Českou barmanskou asociací vedoucím sekce Czech Flair Team. Další barmanské zkušenosti Vašek sbíral hned po škole v Praze, kde pracoval například v klubu Mazanej králíček nebo v baru Maxim. Teď je doma v Brně a provozuje barový catering pod hlavičkou své agentury Bar kdekoliv. Nebrání se ale ani představě, že by si jednou otevřel vlastní kamenný bar…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat