Jack Daniel’s má v Praze svoji únikovou hru

15.10.2020AtBars

Život Jacka Daniela, tvůrce známé whiskey, je opředen řadou legend. Některé z nich připomíná nová úniková hra, kterou do své nabídky zařadil The Padlock. Absolvovat ji lze v Praze na Žižkově, a to i teď, jelikož aktivit tohoto typu se vládní omezení zatím netýkají.

Jasper Newton Daniel, jak zní vlastní jméno muže, jenž do dějin alkoholu vstoupil jako Jack Daniel, se narodil kolem roku 1849 v Lynchburgu ve státě Tennessee jako nejmladší z deseti dětí manželů Danielových. Datum narození nelze dohledat, neboť veškeré záznamy zničil požár. Traduje se ale, že v roce 1864 odešel z domova a jeho výchovy se ujal luteránský pastor Dan Call, jenž byl rodinným přítelem a také majitelem palírny. Do výroby whiskey byl Jack zasvěcen už jako náctiletý, v pouhých třinácti letech se prý dokonce stal jejím majitelem. V roce 1866 jako první následoval nařízení a svoji palírnu registroval, díky čemuž se stala nejstarším registrovaným lihovarem na území USA a o staletí později také národní památkou. Jackův život je plný více či méně uvěřitelných historek a jedna taková se vztahuje i k jeho smrti – jednoho rána roku 1906 prý přišel do práce a nemohl si vzpomenout na správnou kombinaci kódu ke svému trezoru. Vzteky ho proto nakopl a zlomil si prst. To, co původně vypadalo jako banální nehoda, se postupně rozvinulo v infekci, která zapříčinila otravu krve a vyústila v Jackovu smrt. A právě kolem trezoru se točí úniková hra, kterou ve spolupráci se značkou Jack Daniel’s vytvořil provozovatel escape roomů The Padlock.

The Padlock v Praze provozuje únikové hry na dvou žižkovských adresách – v Husitské a Kubelíkově ulici. Novinkou v Kubelíkově je únikovka nazvaná Trezor – Tajemství Jacka Daniela. Určena je pro dva až pět hráčů starších osmnácti let, kteří se jejím prostřednictvím dostanou na americký venkov a luští tajemství Jackova odkazu i výroby jeho whiskey. V časovém limitu, jenž byl stanoven na 77 minut, protože sedmička je s whiskey z Tennessee spjata, se hráči pokoušejí objasnit legendy, které jsou s postavou Jacka Daniela spjaty, a odhalit, kde se nachází tajemný trezor a co obsahuje. Obtížnost této únikové hry je hodnocena jako vysoká, a není proto divu, že úspěšnost hráčů byla zatím malá…

@mohlo by vás zajímat