Apollo dnes spouští prodej koktejlů v láhvích

16.10.2020Bára Urbanová

Společnost Apollo Bar & Beverage Consulting, kterou tvoří čtveřice barmanů Víťa Cirok, Honza Šebek, Ondra Číhal a Anička Postníková, se pustila do výroby a prodeje lahvovaných koktejlů. Dvě řady, Apollo RTS_ a Apollo RTM_, zatím zahrnují devět drinků.

Myšlenka uvést na trh vlastní koktejly v láhvích vyplynula z konzultační činnosti, jíž se Apollo zabývá. „Máme klienty z řad restaurací, kteří nechtějí slevit z kvality a určité úrovně nabízených koktejlů, zároveň ale nemají v týmu plnohodnotného barmana, který by byl schopen zajistit jejich konzistentní kvalitu a chuť. Naše konzultační činnost pak spočívá nejen v tom, že pro ně vymyslíme receptury a sestavíme koktejlové menu, ale i v tom, že jim drinky dodáváme předmíchané ve formě ready-to-serve nebo ready-to-mix. Někteří si je od nás nechávají i lahvovat a nabízejí je hostům také s sebou,“ rozkrývá začátky nového projektu Víťa Cirok. Pozitivní ohlasy a zvyšující se poptávka po této službě Apollo přivedla k úvahám vytvořit vlastní značku lahvovaných koktejlů. Pracovat na ní celý tým začal už na přelomu května a června, v červenci byly k dispozici první vzorky a další týdny a měsíce se ladily detaily a připravovalo se uvedení koktejlů na trh. Do prodeje se oficiálně dostávají právě dnes, tedy 16. října.

V první vlně mohou zájemci o koktejly od Apolla vybírat z devíti drinků rozdělených do dvou řad. Apollo RTS_ má sedm položek, Apollo RTM_ zatím dvě. „Chvilku nám trvalo, než jsme si vyjasnili, jakou cestou půjdeme. Přistihli jsme se při tom, že uvažujeme hodně jako barmani a drinky jsou pro koncové zákazníky zbytečně složité. Zároveň jsme ale nechtěli lahvovat něco jako Mojito nebo Sex on the Beach. Bylo potřeba najít ten správný balanc a vytvořit koktejly, které budou známé širšímu spektru zákazníků, ale pojaté po našem, abychom je neochudili o barový zážitek,“ objasňuje Víťa. Výsledkem jsou tak originální twisty na klasiku, například Caffeine Negroni, kombinace ginu, Campari a červeného vermutu ozvláštněná kávovým likérem Mr Black a cold brew kávou, nebo třeba Cherry Old Fashioned, který v sobě snoubí whisky, sherry Pedro Ximénez, třešňový sirup a bitters. Zatímco koktejly řady Apollo RTS_ (ready-to-serve) stačí nalít do sklenky na led a podávat, drinky Apollo RTM_ (ready-to-mix) je ještě potřeba doplnit o jednu další ingredienci – v případě Japan GT o tonik, Apollo Spritz se dolévá proseccem. Obojí si lze stejně jako led u Apolla rovněž objednat.

Koktejly jsou plněné do půllitrových skleněných láhví uzavřených elegantními dřevěnými uzávěry. „Dlouho jsme řešili, v čem a v jakém množství budeme naše koktejly nabízet. Jednoporcová balení nám nepřipadala efektivní ani ekologická. Jako optimální množství se ukázalo pět porcí. Zvolili jsme pro ně elegantní láhve od nizozemského výrobce, protože i balení je vedle používání prémiových destilátů nebo třeba fair trade produktů jednou z věcí, jimiž se chceme od konkurence odlišit,“ vysvětluje Víťa. Apollo svým zákazníkům doporučuje, aby koktejly po otevření do týdne spotřebovali. Jinak jim v chladničce vydrží minimálně měsíc. „Třicetidenní trvanlivost uvádíme u drinků, v nichž jsou použity čerstvé přírodní šťávy. Náš Peanut Boulevardier nebo třeba Barrel Rum Fashioned jsou ale prakticky nesmrtelný,“ říká s úsměvem Víťa.

Drinky je možné zakoupit v e-shopu přímo na stránkách Apolla, cena je jednotná a činí 625 Kč. „Objednat si je lze samozřejmě napřímo u kohokoliv z nás čtyř a už máme i první prodejní místo, kterým je Tretter’s Gallery Spirits Shop,“ rozkrývá možnosti nákupu Víťa a dodává: „Cílíme taky na firemní klientelu a jsme připraveni namíchat klientům i drinky podle jejich představ. Navíc chystáme ještě vánoční dárkové balení – to pro muže by mělo kromě dvou láhví s koktejly obsahovat také dvě sklenky a voucher do barbershopu, u žen zvolíme patrně poukaz na nějaký relaxační zážitek.“ Do budoucna, až to situace umožní, se chystá Apollo tým svůj nový projekt představit formou pop-up barů. V záloze už má i další receptury, které se do láhví dostanou ale až ve chvíli, kdy si drinky Apollo RTS_ a RTM_ vybudují své místo na trhu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat