Svijany věnují zdravotním sestrám 45 tisíc

20.10.2020AtBars

Na konci minulého týdne převzala Česká asociace sester symbolický šek na pětačtyřicet tisíc korun. Jde o částku, kterou se Pivovar Svijany zavázal odvést z prodeje dvoulitrových plechovek speciální edice První linie. O jejím příjemci rozhodla veřejnost.

Limitovanou edici piva První linie v podobě dvoulitrových plechovek plněných zastudena dochmelovaným ležákem Svijanský Rytíř 12 % uvedl Pivovar Svijany na trh začátkem června jako poděkování všem, kdo se s koronavirem bezprostředně utkávali během první vlny epidemie. Současně se zavázal, že z každé prodané plechovky věnuje 10 Kč nadačnímu fondu, který hlasováním na sociálních sítích vybere veřejnost. „Chtěli jsme tak vzdát hold všem, kteří bojovali s pandemií koronaviru v první linii, a současně jim vyjádřit naši vděčnost i formou finanční podpory,“ objasňuje ředitel pivovaru Roman Havlík a pokračuje: „Aniž bychom tušili, že to dnes bude ještě daleko potřebnější než na jaře, nechali jsme o příjemci celé částky veřejnost rozhodovat do září. Jsem rád, že hlasující vybrané peníze nasměrovali těm, kdo pacientům v náročných podmínkách pomáhají, když je jim nejhůře, a ze všech svých sil pracují skutečně přímo v první linii. Aspoň částečně jim tímto způsobem můžeme poděkovat za jejich statečnost a nezměrné úsilí v době, kdy se starají o nemocné více než o sebe a vlastní rodinu a nemají čas ani na chvilku odpočinku. Zaslouží si naši úctu a respekt.“

Symbolický šek na částku 45 000 Kč, která odpovídá čtyřem a půl tisícům prodaných dvoulitrových plechovek speciální edice První linie, na konci minulého týdne ve Svijanech převzala členka prezidia České asociace sester a její předsedkyně v regionu Mladá Boleslav Mgr. Lucie Laurýnová. Přispět sestrám může i veřejnost. Generali Česká pojišťovna za podpory České asociace sester zřídila web, na němž se soustřeďují finanční příspěvky a vzkazy od lidí z různých koutů republiky. Vybraná částka by měla sestřičkám a zdravotnímu personálu posloužit jako alespoň částečná odměna za týdny náročného pracovního nasazení. „Přispějeme jim na dárek, permanentku na sport nebo poukaz do lázní či pěknou knihu. Zkrátka na něco, co jim udělá radost,“ uvedla v této souvislosti prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA.

@mohlo by vás zajímat