Boxxi rozváží mořské ryby rovnou i s vínem

21.10.2020AtBars

Zatím pouze v Praze a okolí je možné využít nabídky e-shopu Boxxi, jež propojuje sortiment kvalitních mořských ryb s víny z produkce malých tuzemských i zahraničních vinařství. Už od listopadu se ale záběr Boxxi rozšíří a postupně pokryje celou republiku.

Boxxi je společným projektem Marka Jirovce, Katy Youngové a Petry Müller. S nápadem na e-shop přišel Marek, Katy se přidala s vínem a Petra to vše převedla do on-line světa. Jedním z jejich hlavních cílů je, aby u nás lidé jedli více kvalitních mořských ryb. „Osobně mám ryby moc rád a jsem přesvědčený, že by se v českém jídelníčku měly objevovat častěji. Proto jsme se rozhodli kvalitní ryby nejen dovážet, ale přišli jsme s myšlenkou rybích boxxi, aby zákazníci mohli vyzkoušet i něco nového a zároveň měli rybu po ruce vždy, když na ni dostanou chuť,“ vysvětluje Marek Jirovec. V nabídce e-shopu jsou kromě tradičních druhů jako treska tmavá, treska obecná, arktický losos či tuňák k mání i ty méně známé a chuťově velmi zajímavé jako okouník, mořský ďas nebo třeba siven severní. Boxxi ryby dováží primárně z Islandu. Pocházejí z čistých a chladných vod kolem islandských fjordů, kde je zkušení rybáři loví s úctou, respektem a v souladu s principy udržitelného rybolovu, popřípadě z ekologických farem, kde jsou krmeny přirozenou stravou bez GMO, antibiotik či růstových aditiv. Zpracovávají se ručně nebo s použitím nejmodernějších technologií. Jednotlivé porce jsou vakuovány a zmrazeny šetrnou metodou IQF při -60 °C a samozřejmě bez jakékoliv vody navíc. Po rozmrazení správným způsobem jsou tak po stránce chuťové i výživové srovnatelné s čerstvě ulovenou rybou. Cesta všech ryb z Boxxi je zkrátka plně pod kontrolou, od výlovu přes zpracování, transport až po distribuci.

V e-shopu si lze objednat různé typy boxxi pro jednotlivce, pár či rodinu nebo zvolit boxxi s vlastním výběrem ryb. Kdo by si nevěděl rady, jak s nimi následně naložit, najde na webu Boxxi originální recepty, tipy a triky na jejich úpravu a podávání. Nabídku doplňují ryby uzené (losos a halibut) a její nedílnou součástí jsou také vína od malých tuzemských i zahraničních vinařství, která nejsou v maloobchodní síti běžně k dostání. S jejich výběrem pomáhají zkušení sommelieři. „Spojili jsme se s předními odborníky a vybrali k našim rybám vína, která se svou chutí a vůní propojí s rybou v jeden výjimečný gastronomický zážitek,“ objasňuje Katy Youngová. Ke každému boxii jich je doporučeno několik, a to různého původu, stylu i cenových relací.

E-shop Boxxi byl spuštěn v polovině října. Zatím jeho služeb mohou využít zájemci z Prahy a okolí. Možnosti mají dvě – buď si svou objednávku vyzvednou sami v Boxxi house v Nuslích, nebo si ji nechají doručit prostřednictvím přepravní služby až domů, a to ve stoprocentně recyklovatelném termoboxu, který dokáže udržet stálou teplotu po dobu čtyř hodin. Od 1. listopadu se záběr e-shopu rozšíří, mimopražské objednávky se budou doručovat k osobnímu vyzvednutí do Boxxi pointů, tedy do partnerských provozoven. Jejich síť se bude postupně rozšiřovat po celé České republice.

@mohlo by vás zajímat