60 vteřin se Zdeňkem Kortišem

04.11.2020Ondra Hnilička

Ačkoliv Zdeněk Kortiš procestoval pořádný kus světa, pořád je silně svázán s Olomoucí, v níž se svou rodinou žije a také tu provozuje vyhlášený pub a bar Black Stuff. Jeho nabídka je z velké části postavená na whisky, která je pro Zdeňka srdcovou záležitostí.

V Olomouci se Zdeněk Kortiš před jednačtyřiceti lety narodil a v dětství tu první fázi svého života spojil s fotbalem – až do osmnácti hrál za Sigmu, jeho místo bylo v bráně. Svá studia ovšem zaměřil na řízení hotelového provozu, obor s tímto názvem absolvoval na hotelovce v Opavě. Po škole se rozhodl aspoň trochu prozkoumat svět – vydal se do Irska a Skotska. V Dublinu, kde pracoval jako banqueting manager pro hotel Fitzpatrick Castle, zahořel láskou k whisky a ta ho dodnes neopustila. Už tehdy začal objíždět palírny a zajímat se o vše, co je s whisky spojeno. V lednu 2003 se vrátil do Česka a v červnu téhož roku si v Olomouci otevřel Black Stuff Irish Pub & Whisky Bar. Své znalosti dál teoreticky i prakticky prohluboval, až se vypracoval na jednoho z nejrespektovanějších odborníků na whisky v republice. Už pár let je tak nejen majitelem podniku s neuvěřitelně širokou nabídkou jeho oblíbeného destilátu, ale také whisky ambasadorem společnosti Jan Becher Pernod Ricard a lektorem její Bar Academy Absolvent. Věnuje se rovněž poradenské činnosti v oblasti investic do whisky a sám do ní samozřejmě také investuje – jeho sbírka čítá kolem dvou tisíc láhví. Když se ho zeptáte na volný čas, je u něj na prvním místě rodina, které se ho snaží co nejvíc věnovat. Rád taky vaří a jí, s oblibou navštěvuje restaurace s dobrým jídlem. Blízké je mu taky vše, co je spojené s Britskými ostrovy – od čedaru přes Harryho Pottera až po Premier League, na jejíž zápasy si s chutí tu a tam zajede.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat