Inspirace uzavřená v láhvi a hodně dlouhý krok

17.11.2020Tomáš Mozr

Když se před dvěma lety na pultech knihkupectví objevila kniha Batched and Bottled: Cocktails to Make Ahead, jen málokdo si dokázal představit, jak užitečnou a aktuální příručkou se letos stane. V době, kdy jsou koktejly v láhvích pro bary prakticky jediným možným zdrojem příjmu, je inspirace tohoto druhu nedocenitelná. Letošní novinka A Long Stride: The Story of the World’s No. 1 Scotch Whisky je naopak maximálně nadčasová. Mapuje příběh whisky Johnnie Walker od jejích skromných začátků až po současnost, kdy patří ke světovým lídrům ve své kategorii.

A Long Stride / V letošním roce spatřila světlo světa kniha A Long Stride: The Story of the World’s No. 1 Scotch Whisky. Jejím autorem je Nicholas Morgan, jenž ve společnosti Diageo zastává pozici head of whisky outreach. Téma, které se v ní rozhodl zpracovat, je poměrně úzké – zaměřil se výhradně na historii značky Johnnie Walker. Výsledkem je chronologicky řazená publikace o deseti kapitolách mapujících příběh této whisky od jejích skromných začátků v Kilmarnocku až po současnost, kdy patří ke světovým lídrům ve své kategorii. Na první pohled je patrné, že měl Morgan možnost nahlédnout do té části archivu společnosti Diageo, která je dostupná pouze na extra povolení, a mohl tak prostudovat širokou škálu historických dokumentů. Zároveň neváhal strávit bezpočet hodin v British Library a dalších institucích. Na pozadí zdánlivě prostého příběhu jediné značky totiž rozkrývá trendy vztahující se k celé kategorii, nemluvě o politických, ekonomických i socio-kulturních okolnostech, které měly bezprostřední vliv na spotřebu whisky. Publikace je doplněna řadou dobových reklam, ale taky grafy popisujícími, jak si Johnnie Walker v jednotlivých obdobích vedl. Skutečnost, že měl autor k dispozici rozsáhlou základnu pramenů, potvrzuje více než třicetistránkový poznámkový aparát umístěný na konci knihy před rejstříkem. Drobným úskalím tak může být pouze skutečnost, že kniha cílí především na skalní fanoušky značky nebo zanícené odborníky. Morgan má sice tu a tam tendenci sklouzávat k rozvleklým popisům, u nichž může čtenář snadno ztratit pozornost, přesto je A Long Stride velmi pozoruhodným souhrnem informací, jež připomínají, že je třeba vytrvat a pokračovat v cestě vpřed.

Nicholas Morgan – A Long Stride: The Story of the World’s No. 1 Scotch Whisky, Canongate Books, Edinburgh 2020

Batched & Bottled / Když před dvěma lety vyšla kniha bratrů Venningových Batched and Bottled: Cocktails to Make Ahead, nikdo ani vzdáleně netušil, jak vyhledávanou a aktuální se letos stane. Vždyť v současnosti je to právě příprava lahvovaných koktejlů, která drží bary nad vodou a zaručuje jim alespoň nějaký příjem. Max a Noel Venningovi vlastní bar Three Sheets v Dalstonu na východě Londýna. Oba mají s barovým řemeslem bohaté zkušenosti, Max působil například v 69 Colebrooke Row. Jejich společný literární počin se nese v duchu inovativnosti a zároveň snahy poskytnout barmanovi i laikovi dostatek času, aby se mohl věnovat hostům. A právě k tomu jsou předem připravené a nalahvované koktejly ideální. Pěti desítkám receptur předchází stručný úvod spolu s přehledem technik a nutného vybavení. Zvláštní pozornost je věnována procesu sycení nápojů a různým možnostem, které se v tomto ohledu nabízejí. Hlavní část knihy čítá více než sto padesát stran a je rozdělena do čtyř sekcí podle období roku, což je z hlediska sezonnosti surovin a chuťového profilu drinků ideální. Zatímco na jaře je tak možné namíchat například Rhubarb & Grape či Sencha Collins, v létě se nabízí osvěžení v podobě koktejlů Strawberry Soda, French 75, Foraged Martini, Pear & Pastis nebo třeba Lemon & Cardamom Gimlet. K podzimu autoři přiřadili například pozapomenutý Stone Fence, který ale doporučují sytit ve šlehačkové láhvi. Na zimu mají v záloze například Bloody Mary, Whisky Soda, 15 Second Old Fashioned nebo třeba Scottish Coffee. Ve většině případů jde o koktejlovou klasiku twistovanou tak, aby ji bylo možné připravit s předstihem a aby v láhvi nějakou dobu vydržela. Kniha je plná jednoduchých tipů a triků, její poměrně bohatý obrazový doprovod zahrnuje i návodné fotografie, na jejichž základě lze jednotlivé nápady zrealizovat. V závěru nechybí rejstřík, jehož však není díky rozdělení receptur podle ročních období až tak potřeba.

Max Venning, Noel Venning – Batched and Bottled: Cocktails to Make Ahead, Quadrille, Londýn 2018

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat