Barmani změřili síly v barovém obýváku

17.12.2020AtBars

Destilerka Fleret v první polovině listopadu vyhlásila barmanskou soutěž a pojala ji přesně tak, jak stávající podmínky dovolují – přihlašování a první kolo proběhly on-line, naživo se pětice vybraných soutěžících setkala až 15. prosince v rámci finále. Finanční odměnu pro vítěze stejně jako Plnoletou Meruňkovici nakonec získala barmanka, pro niž bylo netradiční barmanské klání V obýváku jako v baru soutěžní premiérou.

Pravidla soutěže V obýváku jako v baru byla nastavena tak, aby je barmani a barmanky mohli snadno naplnit i v domácích podmínkách. Registrovaní soutěžící nejprve absolvovali on-line seminář zaměřený na historii destilérky Fleret a její produkci, který stejně jako týden nato on-line degustaci vzorků vedl ambasador Fleretu Ronald Marshall. Domů jim kromě vzorků na ochutnávku byly doručeny také ty, které následně využili při vymýšlení soutěžních koktejlů. První z nich, jehož prostřednictvím zabojovali o postup do finále, měl být postaven na ovocné pálence z řady Fleret Collection 1850. Obsahovat mohl maximálně pět ingrediencí dostupných v každém supermarketu a k jeho přípravě muselo být využito výhradně běžné kuchyňské náčiní. Výzvu popasovat se s tímto zadáním přijalo sedmadvacet barmanů či barmanek z jedenácti měst České republiky. „Jsem moc rád, že byl o soutěž V obýváku jako v baru takový zájem. Všem účastníkům děkuji za vynaloženou energii, nové nápady, inspiraci a skvělé receptury. Je zřejmé, že ovocné destiláty mají v míchaných nápojích potenciál,“ podotýká Ronald Marshall.

Pět porotců na pět barmanů / Porota při výběru finalistů přihlížela jak k chuti drinku, tak k nápaditosti a míře improvizace, s níž soutěžící k přípravě svého drinku přistoupili. Hodnotila se i prezentace koktejlu na sociálních sítích. Nejvyšší počet bodů poslal do finále Davida Andrleho (Hemingway bar, Praha), Tomáše Bielčíka (Barkdekoliv.cz, Brno), Báru Falhauerovou (Modrá myš, Ostrava), Lukáše Holoubka (Whiskey Bar, který neexistuje, Brno) a pražskou barmanku Dominiku Klementovou, jež je momentálně bez barové příslušnosti. Pro finále si kromě drinku z prvního kola museli nachystat ještě koktejl na bázi likéru Beskyd 1129. O vítězi 15. prosince v sídle organizátora soutěže v Praze na Těšnově rozhodovala stejná pětičlenná porota jako v prvním kole. Kromě Ronalda Marshalla v ní usedly čtyři další osobnosti české barové scény, jmenovitě Vítězslav Cirok, Tomáš Mozr, Samer Selbak a Filip Stránský. „Kolegy do poroty jsme vybírali na základě jejich letitých odborných zkušeností a zároveň s ohledem na rozmanitost jejich zaměření. Každý z nich někdy pracoval nebo ještě stále pracuje za barem, jeden je ale víc zaměřen na techniku práce, další na historii, marketing nebo perfektní show. Díky tomu se nám podařilo sestavit komplexní hodnocení reflektující různé aspekty barmanské práce,“ rozkrývá zákulisí výběru poroty Ronald Marshall.

Pět hodin v barovém obýváku / Finále odstartovalo 15. prosince v jednu hodinu po poledni soutěžním vystoupením Davida Andrleho. Stejně jako čtyři finalisté po něm dostal nejprve pět minut na přípravu barového pracoviště, poté patnáct minut na namíchání šesti porcí od každého ze dvou soutěžních drinků a jejich prezentaci plus nádavkem ještě pět minut na zodpovězení doplňujících otázek ze strany porotců. „Jelikož jsme i finálové klání pojali podomácku, jako bychom byli v obýváku, nebyl časový limit tím, na co bychom významně tlačili. Šlo nám o to, aby celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a to se nám, myslím, povedlo,“ shrnuje soutěžní dění Ronald Marshall. Jména vítězů byla oznámena v šest večer. Každý ze soutěžících obdržel po láhvi Plnoleté Meruňkovice, tedy osmnáctiletého destilátu z limitované edice, a první tři si rozdělili finanční odměnu ve výši 30 000 Kč – patnáct bylo vyhrazeno pro vítěze, deset pro druhého v pořadí a pět pro třetího. „Všech pět finalistů ze sebe vydalo to nejlepší, mě osobně každý něčím zaujal. David třeba hezkou a čistou až minimalistickou prací, Lukáš zase tím, jak přemýšlel nad ozdobou. Pojal ji jako samostatnou ingredienci, která dotvářela chuť drinku Simply the Best. Sám o sobě byl poměrně sladký, ale kyselá kůže z ovoce to krásně vybalancovala,“ líčí své postřehy Ronald Marshall a pokračuje: „Tomáš si zjevně potrpí na design, a tak nám předvedl moc hezký servis, Bára je zase neuvěřitelně pozitivní a komunikativní člověk. Dominika nás zaujala nejen výbornou znalostí historie destilérky Fleret a kategorie ovocných destilátů, ale hlavně vynikajícími koktejly, které nechaly naplno rozvinout vůně a chutě použitých bází.“ A právě Dominika Klementová se stala vítězkou soutěže V obýváku jako v baru. Druhé místo obsadil David Andrle a třetí Lukáš Holoubek.

Úspěšně zvládnutá premiéra / Pro Dominiku byla účast v barmanském klání destilerky Fleret soutěžní premiérou. „Slivovice a ovocné pálenky jsou moje srdcová záležitost. Ráda pracuju s alkoholem, který má duši, a tuto podmínku Fleret rozhodně splňuje. Nemohla jsem se prostě nezúčastnit,“ popisuje svou motivaci zapojit se do soutěže V obýváku jako v baru její vítězka. Porotě nejprve předložila Grandma’s Sour, který sestával z 50 ml slivovice, 30 ml citronové šťávy, 30 ml cukrového sirupu, vaječného bílku a domácích ořechovo-švestkových povidel. Servíroval se v porcelánu po babičce ozdobený drcenými vlašskými ořechy a v doprovodu povidlového koláče. „Dny na přelomu podzimu a zimy mám spojené s chvílemi, kdy můžete babičkám ujídat čerstvě napečené koláče. Přesně tenhle moment se pro mě stal inspirací k vytvoření koktejlu. A stejně jako v palírně se pro dosažení vyvážené chuti využívá ovoce i s peckami, rozhodla jsem se i já dosáhnout balancu s pomocí sladké chuti povidel a hořkosti ořechů,“ poodhaluje svůj záměr Dominika. Koktejl vymyšlený přímo pro finále nazvala Beskyds Mountains a zkombinovala v něm 50 ml likéru Beskyd 1129 Cafe Cafe, 40 ml malinového rozvaru, 30 ml červeného vína a žloutek. Jako ozdobu zvolila kávovou pěnu a strouhanou čokoládu. Inspiraci pro něj našla přímo v Beskydech a tamní přírodě. „Miluju ten okamžik, když se zhluboka nadechnu a cítím vůni stromů, a když se večer v chatě můžu u krbu zabalit do deky. A ke krbu patří dobré pití! Proto jsem vymyslela dezertní koktejl, který může být v takové chvíli pomyslnou třešničkou na dortu,“ říká a pro popis svých pocitů z vítězství jen těžko hledá slova: „Seděla přede mnou porota sestavená z lidí, ke kterým po celou svoji barovou kariéru vzhlížím. Uznání od nich je pro mě tou největší výhrou. Když hodnotili moji práci, neudržela jsem slzy dojetí. Mám neskutečnou radost, posunulo mě to o obrovský kus dál. Byl to pro mě ten nejlepší den tohoto roku.“ Stejně pozitivní je i hodnocení Ronalda Marshalla. „Destilerka Fleret letos oslavila 170 let své existence a výroby prémiových ovocných destilátů ve Frenštátu pod Radhoštěm. Založení barmanské soutěže je další z aktivit, kterými chce přispět k šíření osvěty a prohlubování znalostí o kategorii ovocných destilátů. Z prvního ročníku máme obrovskou radost. V roce 2021 se jistě setkáme znovu a za příznivějších podmínek, abychom uspořádali druhý ročník. S týmem Fleretu chceme soutěž dělat každý rok rozmanitější, takže je na co se těšit,“ dodává na závěr.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat