Vliv mlčenlivých a rok v koktejlové kultuře

13.01.2021Tomáš Mozr

Gastronomie stojí na lidech, na jejich myšlenkách, vášni a dovednostech. Hodně patrné je to v současné nelehké situaci, dokládají to ale i dvě zajímavé knihy, jež byly vydány v loňském roce. Na The Shaken and the Stirred, jež je zasvěcena koktejlové kultuře v běhu let, se podílely dvě desítky autorů, kteří mají ke koktejlům jak velice blízko, tak značně daleko. The Silent Ones potěší zejména milovníky rumu, a to prostřednictvím třiceti portrétů osobností, které třtinovému destilátu tím či oním způsobem zasvětily svůj profesní život.

The Shaken and the Stirred / V září loňského roku vyšla v rámci edice The Year’s Work in poměrně netradiční odborná barová publikace The Shaken and the Stirred: The Year’s Work in Cocktail Culture. Profesor Drake University Craig N. Owens a docent University of Lousville Stephen Schneider se postavili do čela kolektivu více než dvou desítek autorů, kteří ve svých příspěvcích kladou důraz na jednotlivé příběhy, teorie i signifikantní kulturu, která koktejly obklopuje. Již při pročítání předmluvy je patrné, že nejde o prostou knihu receptur s komentářem zkušeného barmana, který si už odmíchal svoje a nyní dostal nabídku předat svou moudrost světu, ale o velmi komplexní mozaiku z pera různých autorů, kteří mají ke koktejlům jak velice blízko, tak značně daleko. Publikace je rozdělena do čtyř částí, které se skládají vždy z pěti esejů. V první se lze kupříkladu dočíst o prehistorii amerického koktejlu, o fenoménu jménem Boulevardier, o plamenech v rukou Jerryho Thomase nebo o léčivém doteku Sazeracu. Ve druhé části s názvem Spirits of the Age se mezi tématy objevuje Martini jako symbol modernity a indikátor určitého společenského postavení nebo třeba poválečný vývoj vedoucí k domácím koktejlovým večírkům. Ve třetí části se řeší zrození Margarity či otázka paralyzování amerických zvyklostí skrze polynéskou estetiku skrytou v tiki kultuře. V poslední části se rozkrývají rozmanité možnosti absintu i sofistikovanost koktejlů Old Fashioned a Manhattan. Závěrečné slovo, které Sonja Kassebaum pojala jako přiznání koktejlového nadšence, pouze umocňuje jedno z poselství The Shaken and the Stirred, jímž je ukázat, jak dalekosáhlý význam míšené nápoje pro společnost mají. O obrovské erudovanosti kolektivu autorů navíc svědčí jak poznámky na konci každého eseje, tak abecední rejstřík, který čítá neuvěřitelných pětadvacet stran.

Stephen Schneider, Craig N. Owens – The Shaken and the Stirred: The Year’s Work in Cocktail Culture, Indiana University Press, Bloomington 2020

The Silent Ones / V únoru 2020 spatřila světlo světa unikátní knížka s názvem The Silent Ones: Of Rum and Men. Jejím autorem je francouzský publicista a milovník rumu Cyril Weglarz, jemuž s vydáním publikace pomohla italská společnost Velier. Nesoustředí se přitom na historické nebo technické detaily ani na vykreslení značek rumu či popis vybraných zemí. Weglarzovou primární motivací je mapovat životní trajektorie a činy osobností, které v mnoha ohledech určují současné směřování celé rumové kategorie. Jeho kniha je tudíž pozvánkou na cestu za poznáním mužů i žen, kteří sice pracují každý někde jinde, ale všichni se věnují stejnému cíli, jímž je rum, jeho výroba i dlouhodobá propagace kvality. Sestává ze třiceti portrétů, které byly pořízeny ve čtrnácti oblastech světa. Seskupeny jsou do šesti oddílů zahrnujících tzv. nepostradatelné, pamětníky a nositele tradic, techniky, architekty, ochránce a v neposlední řadě dobrodruhy. Jsou mezi nimi osobnosti jako Alain Huetz de Lemps, Achénel Joseph, Richard Seale, Octave Trival, Luca Gargano, Claudine Neisson-Vernant, Frank Ward nebo třeba Michel Sajous. Čtenář se může nechat pozvolna ovládnout imaginací a začít vnímat nejen lidi, ale také místa, kulturu či vůně. Pobaví ho anekdoty i historky, které autor ke každé osobnosti přidává jako materiál navíc, aby dokreslil osobní setkání s nimi. Záhy rovněž pochopí, že se za každým douškem rumu skrývá spousta lidského úsilí, ať už spojeného s farmářem, mechanikem, lihovarníkem, fotografem, historikem, geografem nebo barmanem. Nezapomenutelné okamžiky na fotografiích zachytil italský fotograf Fred Marcarini, který během posledních šestnácti let procestoval Karibik křížem krážem. Z jednotlivých snímků i částí textu je znát autentičnost autorova pojetí, ačkoliv v závěru mírně zlehčuje svůj přínos tím, že odmítá uvádět vyčerpávající seznam informací, webových stránek a dalších médií spojených s rumem. Předpokládá totiž, že čtenář, jenž po knize sáhne, je poučeným zájemcem o rum, a tak své „nošení dříví do lesa“ omezuje na jednu stránku.

Cyril Weglarz – The Silent Ones: Of Rum and Men, Velier, Janov 2020

úvodní foto: iStock

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat