60 vteřin s Lukášem Hanzlem

29.01.2021Ondra Hnilička

V barovém prostředí se Lukáš Hanzl pohybuje už třiadvacet let, z toho poslední čtyři roky na pozici ambasadora rumu Diplomático. Předtím strávil dlouhých patnáct let v Tretter’s, což byl asi jeho osud, protože nebýt staršího z rodu Tretterů, stal by se z něj patrně kuchař.

Lukáš Hanzl se narodil před dvaačtyřiceti lety ve východních Čechách. Vyrůstal v Ústí nad Orlicí a studia ho přivedla do nedalekého Žamberka. Na tamní střední škole si vybral obor kuchař–číšník, a to tak trochu pod vlivem otce, který byl skvělým kuchařem. Lukáš ho jako kluk v práci rád navštěvoval a koukal mu pod ruce. Patrně by tátu do kuchyně i následoval, to by ho však nesmělo zlákat barmanství. Prvním impulzem, který ho za bar nasměroval, byl základní barmanský kurz u Miloše Trettera. Lukášovy barmanské začátky jsou spojeny s hotelem Horizont v Peci pod Sněžkou. Po necelých čtyřech letech usoudil, že toho už umí dost na to, aby mohl zkusit štěstí ve velkém městě. V Praze nejprve pracoval v několika hudebních klubech a pak do jeho profesního osudu znovu zasáhlo jméno Tretter – nastoupil jako barback do Tretter’s a v jednom z nejznámějších pražských barů strávil následujících patnáct let. Opustit se ho rozhodl už jako šéfbarman, protože cítil, že po tak dlouhé době na jednom místě potřebuje změnu. Podle svých slov se pak nějakou dobu hledal, než přišla od společnosti Ultra Premium Brands nabídka, kterou nešlo odmítnout – před čtyřmi roky se stal ambasadorem venezuelského rumu Diplomático. O svém soukromí nám prozradil, že volný čas nejraději tráví se svou ženou a jejich třemi dětmi. V létě jezdí na kole (to horské nedávno vyměnil za silniční), v zimě vyráží na hory. Relaxuje nad knížkou nebo poslechem podcastů. A co na Lukáše práskli kolegové? Třeba to, že má věčně narvané auto, miluje sladké, ale doma ho moc nesmí, a téměř nikdy nevyjde ven bez pokrývky hlavy…

BCB banner

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat