Koktejl jako řemeslo i společník k poslechu

09.02.2021Tomáš Mozr

Pokud vám v knihovně chybí bezmála dvě dekády stará kniha o koktejlovém řemesle, kterou sepsala barmanská legenda Dale DeGroff, sáhněte raději rovnou po její aktualizované verzi, jež byla vydána vloni na podzim. Poznáte ji snadno – podle slůvka New v názvu a inovovaného podtitulu, který zní: Everything You Need to Know to Think Like a Master Mixologist. A patříte-li k těm, kdo v pološeru rádi naslouchají jemnému praskání gramofonu, pořiďte si knihu Booze and Vinyl. Pomůže vám s výběrem drinku k více než sedmi desítkám alb.

The New Craft of the Cocktail / Od září loňského roku je k dostání revidované vydání legendární knihy The Craft of the Cocktail: Everything You Need to Know to Be a Master Bartender, která vyšla v roce 2002. Její nová verze má v názvu navíc slůvko New a změnil se i podtitul, který čtenáři slibuje, že ho publikace naučí přemýšlet jako master mixologist. Autora, jímž je Dale DeGroff, není potřeba dlouze představovat. Jméno této barmanské legendy, učitele tří generací barmanů, zakladatele Muzea amerického koktejlu a dvojnásobného držitele James Beard Award není v barové komunitě neznámé. Bývá rovněž označován za kmotra koktejlové renesance, neboť to byl právě on, kdo znovu zpopularizoval používání čerstvých ingrediencí. Nové vydání DeGroffovy knihy se od toho původního na první pohled příliš neliší – podobná je obálka a shoduje se i členění obsahu do tří hlavních částí. Vzhledem k vývoji na koktejlovém poli se však rozrostla kapitola věnovaná historii a inovována byla i koktejlová část, jež obsahuje kolem stovky nových receptur. Více prostoru než ostatním je věnováno například Manhattanu, Martini, Fizzu nebo Bloody Mary, což je vcelku pochopitelné. Pozornému čtenáři neuniknou ani takové detaily, jako je třeba méně cukru v předpisu na Sour. V první chvíli ho možná napadne, že tímto krokem DeGroff zohledňuje neustále se měnící chutě nebo že reflektuje současné trendy snižování konzumace cukru. Odpověď je však o poznání prozaičtější. Když kniha před devatenácti lety vyšla poprvé, byl DeGroff zvyklý připravovat cukrový sirup tak, že naplnil láhev do poloviny cukrem a přidal až po okraj vody. Výsledkem tak samozřejmě nebyl klasický cukrový sirup 1:1, ale o poznání vodovější, a tudíž i méně sladká varianta. Zmínit je třeba i třetí část knihy, která zahrnuje náležitě rozdělené zdroje a možnosti další inspirace, ale také vysvětlení jednotlivých barových názvů a technik, nemluvě o přehledném abecedně seřazeném slovníčku pojmů a rejstříku. Plusem jsou pak zcela jistě nové fotografie a elegantnější grafika, díky níž má člověk hned chuť dát si drink a něco se naučit.

Dale DeGroff – The New Craft of the Cocktail: Everything You Need to Know to Think Like a Master Mixologist, with 500 recipes, Clarkson Potter/Publishers, New York 2020

Booze and Vinyl / Za zrodem knihy s podtitulem A Spirited Guide to Great Music and Mixed Drinks, která vyšla v roce 2018, stojí André a Tenaya Darlingtonovi, kteří už společně napsali The New Cocktail HourTurner Classic Movie: Movies Night Menus. Tentokrát se zaměřili na propojení alkoholu a starých i novějších vinylových desek, a pokusili se tak čtenářům zprostředkovat atmosféru, která zavládne, když v pološeru nasloucháte jemnému praskání gramofonu, zatímco zvolna upíjíte svůj drink. Knihu Booze and Vinyl sourozenci Darlingtonovi rozdělili do pěti kapitol. První čtyři jsou věnovány hudbě, pátá s názvem Bar Code se zabývá koktejly. Předkládá čtenářům návod, jak si připravovat koktejly doma, vysvětluje ale také, jaké náčiní je k tomu potřeba, a to včetně doporučení k lahvování vybraných drinků, třeba na plánovanou party. Hlavně se však André a Tenaya ve své knize soustředí na kombinaci koktejlů a hudebních alb. Objevují se v ní hity od 50. let minulého století až po začátek nového milénia. K sedmi desítkám alb jsou přiřazeny vždy dva koktejly – ke každé straně vinylové desky jeden. Zvoleny byly tak, aby vystihovaly náladu skladeb, text vybrané z nich nebo nápojové preference konkrétního umělce. Hudební kapitoly se zaměřují na alba rocková, taneční, odpočinková a tzv. svůdná. V rámci jejich chronologického řazení se tak kupříkladu můžete vydat na rockovou cestu, jež začíná v roce 1971 poslechem Rolling Stones a popíjením Tequila Sunrise a na závěr vás přenese o třicet let dopředu k The White Stripes, u kterých budete s přáteli ochutnávat různé druhy whiskey. Klasické i moderní receptury adekvátně doplňují pestrou škálu hudebního výběru, přičemž u každého alba je vždy uvedena i doporučená příležitost, pro niž se dané párování koktejlu a hudby hodí. Orientovat se v knize můžete jak podle obsahu, tak pomocí přehledného rejstříku. Listovat se v ní rozhodně vyplatí, Booze and Vinyl totiž plně odráží na počátku uvedený citát britského kytaristy Roberta Frippa, podle nějž je hudba vínem, které naplňuje pohár ticha.

André Darlington, Tenaya Darlington – Booze and Vinyl: A Spirited Guide to Great Music and Mixed Drinks, Running Press, New York 2018

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat