Kavka ve znaku palírny po mnoha letech vzlétla

12.02.2021Bára Urbanová

Už na přelomu února a března pustí do světa první láhve Frederic Kafka Distillery. Svůj příběh odvozuje od palírny Bedřicha Kafky, jež byla založena na počátku sedmdesátých let devatenáctého století v Příbrami a úspěšně fungovala až do druhé světové války. Nepodědila po ní sice původní receptury, ale pokusila se je na základě dostupných informací zrekonstruovat, rozvinout a posunout dál. Ostatně i proto se lehce obměnil znak palírny – zatímco v tom původním byla stojící kavka, novodobá Frederic Kafka Distillery si jako symbol zvolila kavku v rozletu. 

Za znovuoživením firmy s kavkou ve znaku stojí trojice mužů s dlouholetou praxí v nápojové branži. Kromě Daniela Rajchrta a Petra Slámy, kteří se po léta zabývají prodejem a distribucí alkoholu, je to ještě Tomáš Vích, jenž se stal hlavní tváří Frederic Kafka Distillery a primárně na něm bude budovat širší povědomí o jejích produktech. Předpoklady mu pro to nechybějí – ve svých čtyřiceti má za sebou jak barmanskou či manažerskou praxi, tak obchodní zkušenosti ze známých společností z alkoholové branže. „Během tohoto období se mi podařilo získat spoustu kontaktů a vybudovat si dobré vztahy různě po světě, což z dlouhodobého hlediska považuji za velmi důležité. Zároveň ve mně ale sílila touha vybudovat vlastní prémiovou značku se silným příběhem,“ naznačuje Tomáš důvod, proč se nakonec rozhodl vydat jinou cestou. Podobně smýšlel i Daniel Rajchrt, jenž ke vzniku nového projektu přispěl svým významným dílem. „Daniel měl ve své sbírce mimo jiné keramický šejkr české firmy Kafka, což ho přimělo zapátrat v minulosti a pokusit se přijít na to, kdo to ten Kafka byl. Postupně se tak před námi rozkrýval velmi zajímavý příběh, který se začal psát už před 150 lety, a podařilo se nám shromáždit i detaily z výroby. To vše nás přivedlo na myšlenku, že by bylo zajímavé přivést Kafkovu firmu a její produkty znovu k životu,“ popisuje genezi projektu Tomáš Vích. Přípravné práce, jež zabraly necelé tři roky, loni v létě vyústily v založení společnosti Morella, tedy firmy stejného jména, jako byla ta Kafkova.

Palírna se silným příběhem / Bedřich Kafka se na přelomu předminulého a minulého století řadil k významným českým výrobcům likérů a destilátů. Svou firmu založil v roce 1870 ve středočeské Příbrami. Místo pro svou palírnu našel v Pražské ulici s číslem popisným 30. Na domě, v němž se dnes nacházejí hlavně kancelářské a obchodní prostory, je stále k vidění znak společnosti – kavka usazená uprostřed trojúhelníkového podkladu. Kafka pro svou firmu vybral jméno Morella, což je velmi stará odrůda francouzských višní, s nimiž ve výrobě rád pracoval. „Bedřich Kafka patřil k průkopníkům parní destilace, díky čemuž jeho destiláty a likéry kvalitou předčily většinu tehdejší produkce. Záhy se tak stal c. k. dodavatelem a dařilo se mu i v zahraničí. Úspěšný byl například ve Francii, kde žila velká část jeho rodiny. Patrně to je i důvod, proč časem začal používat francouzskou podobu svého křestního jména – Frederic,“ objasňuje Tomáš Vích. První světovou válku příbramská palírna ustála a po jejím skončení dál expandovala. Stopku jí vystavila až další válka – s ohledem na Kafkův židovský původ mu byl veškerý majetek zabaven a do vedení palírny Němci dosadili svého správce. „Jak to bylo po válce, se nám zjistit nepodařilo. Víme jen, že v roce 1948 byla palírna znárodněna a spojena se středočeskými octárnami,“ odhaluje smutné detaily Tomáš Vích a dodává: „Zkoušeli jsme dohledat žijící potomky Bedřicha Kafky, ale neúspěšně. Stopy se ztrácejí v Jižní Americe.

Pátrání v archivech přineslo výsledky / Vypátrat rodinné příslušníky příbramského palírníka se sice Tomášovi s Danielem a Petrem nepodařilo, jinak byli ale poměrně úspěšní. „Daniel hledal po vetešnictvích a antikvariátech, taky jsme rozhodili sítě mezi lidmi v Příbrami a podařilo se nám shromáždit původní láhve, skleničky, etikety nebo třeba známky, které Kafka používal ke své propagaci ve Francii. V archivech jsme pak našli spoustu zajímavých dokumentů, například objednávkových listů nebo daňových záznamů,“ prozrazuje Tomáš Vích a pokračuje: „Není to tedy tak, že bychom našli tajemnou truhlu s recepturami, máme ale dostatek informací k tomu, abychom se mohli pokusit některé z Kafkových produktů rekonstruovat a dál rozvíjet jeho záměry či nápady.“ Všemi dostupnými informacemi se zakladatelé novodobé Morelly probírali spolu se zkušeným palírníkem Václavem Šitnerem ze Zámecké palírny v Blatné, která byla založena jen o patnáct let později než ta Kafkova v Příbrami. „Mohli jsme tak využít i informací, které jsou k dispozici o dobových výrobních postupech v Blatné,“ podotýká Tomáš Vích. Na jihu Čech a pod rukama Václava Šitnera vznikly také první produkty, které se Frederic Kafka Distillery chystá uvést na trh na přelomu února a března. Frederic Kafka Distillery totiž nedisponuje vlastními technologiemi a není to ani jejím záměrem, aspoň ne hned. „Chceme si pro spolupráci vybírat ty nejlepší palírny a palírníky a k těm Václav Šitner bezpochyby patří,“ říká Tomáš Vích.

Z dochovaných záznamů je zřejmé, že se Bedřich Kafka zaměřoval na bylinné a ovocné likéry, ale také na gin a rum. „Byl mezi prvními nebo dokonce úplně první, kdo k nám začal dovážet třtinový rum a používal ho také jako základ pro některé likéry. A právě tato skutečnost se stala inspirací pro první sérii našich produktů,“ naznačuje budoucí události Tomáš Vích. Už za pár týdnů bude k mání blend venezuelského a dominikánského rumu, který si Frederic Kafka Distillery nechává míchat u svého obchodního partnera ve Skotsku a do láhví ho plní v Blatné. Tam rovněž vznikají tři rumové likéry ozvláštněné o chuť medu, vanilky, respektive višní. „Stejně jako Kafka používáme višně odrůdy Morella, na rozdíl od něj je ale nemusíme dovážet z Francie, protože od 50. let minulého století se pěstují i u nás. Med je luční a pochází z jihu Čech. V případě vanilky jsme vsadili na přírodní aroma,“ doplňuje Tomáš Vích.

Velké plány do blízké budoucnosti / Počet láhví od první šarže rumu i likérů se budou pohybovat pod tisícovku od každého produktu. Pro začátek si vybereme pár obchodních partnerů, a jakmile to bude možné, chtěli bychom se dostat i do vybraných barů. První ochutnávky jsme už mezi barmany udělali a reakce byly velmi pozitivní,“ neskrývá radost Tomáš Vích. Do budoucna by Frederic Kafka Distillery měla mít i svůj vlastní gin a také řadu likérů, jež se budou plnit do stejných láhví, jako byly ty Kafkovy. Na jejich budoucí podobě pracuje sklárna Moravia, hotové by mohly být už v létě.

Vlastní produkcí to ale nekončí – kromě ní má Morella ještě distribuční odnož. Na českém trhu zastupuje například sytě modrý gin Illusionist, Bathtub Gin a Rumbullion! nebo třeba limitované edice whisky či rumu od britské That Boutique-y Whisky/Rum Company. I ty najdou své místo v showroomu, který bude od března součástí obchodu Galerie Kozí 9 v centru Prahy. „Mít zázemí na pražském Židovském městě nám přišlo příznačné. Ostatně podle toho, co uvádí město Příbram, je zakladatel palírny spřízněný se známým spisovatelem – Bedřichův otec byl Franzův pradědeček,“ rozkrývá souvislosti Tomáš Vích. V místech, která za běžných okolností tepou barovým životem, tak bude možné všechny značky z nabídky společnosti Morella ochutnat a zakoupit a taky si prohlédnout láhve a dokumenty, které dokreslují poutavý příběh jejího původního portfolia.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat