K restauraci Soyka přibyl bar Highney

17.02.2021AtBars

Skupina Asten Hotels vloni na podzim otevřela v centru Špindlerova Mlýna hotel Soyka. Do vínku mu kromě šestadvaceti pokojů dala také restauraci zaměřenou na lokální kuchyni v moderním pojetí. Přivítat první hosty je teď už i bar Highney.

Společnost Asten Hotels ve Špindlerově Mlýně už nějakou dobu provozuje hotel Savoy, k němuž vloni na podzim po tříleté rekonstrukci přidala ještě sousední objekt, který dostal jméno po opeřené strážkyni lesa – Soyka. Budova pojatá v horském stylu se nachází v centru města, současně ovšem nabízí výhled na sjezdovky ve Sv. Petru, panorama Krkonoš či les. V šestadvaceti pokojích se dohromady najde dvaapadesát lůžek. Primárně nový hotel cílí na mladé a rodiny s dětmi, počítá ale i s firemní klientelou, která může využít konferenční zázemí nedalekého Savoye.

Co se gastronomie týče, majitelé hotelu Soyka vsadili na osvědčenou trojkombinaci – sezonnost, dostupnost a čerstvost. Výběrem surovin se kuchařský tým snaží podporovat místní farmáře, chovatele a pěstitele. Podobnou filozofii vyznává i nový hotelový bar, jenž na své první hosty zatím ještě čeká. Jeho název Highney (čti hajnej) je podobně jako Soyka narážkou na Krkonošské pohádky a jejich postavy. V interiéru s mahagonovými stěnami a krbem se lze usadit do pohodlných křesel, křesílek či na pohovku a objednat si drink. „Základ barové nabídky stojí na dostupnosti z Čech. Takže se nesmíte divit, když se u nás potkáte s českým ginem, českou whisky, vodkou anebo rumem. Samozřejmě hosty nemine ani klasika typu českých či moravských pálenek a kořalek,“ naznačuje směr, jakým se bude Highney ubírat, marketingová manažerka společnosti Asten Hotels Iva Gajdošíková. Prostor samozřejmě dostanou také koktejly, vedle klasiky typu Old Fashioned dojde i na signature drinky. „Smoked Highney na bázi kouřové whisky by mohl být přesně tím, co rozbije Špindl. K tomu dobrá lounge hudba – a sláva, máme plno! Tedy snad někdy v blízkém budoucnu,“ dodává Iva Gajdošíková.

@mohlo by vás zajímat