60 vteřin s Jirkou Vošahlíkem

18.02.2021Ondra Hnilička

Jirka Vošahlík z pražského Hemingway baru už od dob studií dělí svůj čas mezi barmanskou profesi a muziku. I proto se převážná část jeho šedesáti vteřin točila právě kolem těchto dvou témat. Dokonce se nechal přesvědčit, ať zazpívá. Ale bacha – jeho žánrem je grindcore!

Jirkovi je třicet. Pochází z Černošic u Prahy, kde chodil do školy, hrál fotbal, jezdil na skejtu a založil svou první kapelu. Když se musel rozhodnout, kam po základce, zvítězila hotelovka v pražských Vršovicích. „Měl jsem dobré známky, a tak jsem nechtěl jít na učňák, zároveň mě ale nelákalo ani gymnázium, takže jsem zvolil hotelovou školu, která kombinuje obojí,“ zdůvodňuje své tehdejší rozhodnutí. Že to byla správná volba, se ukázalo poměrně záhy – v šestnácti Jirka absolvoval barmanský kurz u Miloše Trettera a Josefa Zelenky a o své budoucí profesi měl jasno. První dlouhodobou brigádu za barem absolvoval v pražském hotelu Carlo IV. Do prostředí hotelových barů a restaurací se vracel i během přerušovaných studií na Vysoké škole hotelové v Praze 8, zároveň ale trávil spoustu času po koncertních sálech. Se svou deathcorovou kapelou Suffocate With Your Fame v roce 2011 dokonce vyhrál česko-slovenskou soutěž Metalgate Massacre. Po krátké barové odmlce se vrátil do hotelu Carlo IV, kde prošel různými pozicemi a dotáhl to až na manažera oddělení. Poté vystřídal několik dalších podniků, až před čtyřmi roky zakotvil v Hemingway baru, který byl vždy jednou z jeho profesních met. Nezanevřel pochopitelně ani na muziku – s kapelou Insistent se věnuje extrémnímu metalovému žánru grindcore. „Mou hlavní činností je zpěv, ale podílím se i na skládání hudby, psaní textů a celkovém řízení kapely,“ objasňuje. A jak by se rozhodl, kdyby si musel mezi barmanstvím a muzikou vybrat? „To je těžký… Obojí mě maximálně naplňuje. V kapele stejně jako za barem mám možnost tvořit a experimentovat. Ideálně bych to tudíž skloubil dohromady – jezdil na turné a mimo ně bych chodil míchat,“ říká.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat