Kazašská pohostinnost podle Antona Bezverkhova

23.03.2021Víťa Cirok

Pro většinu z nás je barmanská scéna Kazachstánu velkou neznámou. Přesto i v téhle středoasijské zemi, jež malou částí svého území zasahuje také do Evropy, lze najít zajímavé bary. Patří k nim třeba Barmaglot, jehož hlavní tváří je Anton Bezverkhov. Osobně jsem se s ním a jeho kolegy měl možnost blíže seznámit před třemi lety na ukrajinské bar show. Byly to čtyři bláznivé dny, protože tahle banda měla bar hned vedle nás. Prakticky okamžitě nás zaujaly netradiční drinky, které míchali, k jejichž ingrediencím patřilo třeba i kobylí mléko. Kazašská barová scéna zkrátka stojí za prozkoumání, pro začátek třeba prostřednictvím rozhovoru s Antonem.

V roce 2018 jsme na kyjevském Barometeru měli bary vedle sebe a musím říct, že to byla jízda. Byla to pro vás první taková událost?

Bylo to pro nás už druhé vystoupení na barové show Barometer. Přivezli jsme na něj ještě více drinků inspirovaných lokálními chutěmi a podpořených našimi typickými ingrediencemi.

Přiznám se, že jsem do té doby o barech v Kazachstánu moc neslyšel. Můžeš nám o vaší barové scéně něco málo prozradit?

Barová kultura v Kazachstánu utěšeně roste, stejně jako celková úroveň stravování a pití. Otevírá se spousta nových barů s různými inovativními koncepty. My jsme třeba před rokem otevřeli laboratoř Barmaglot, což je místo, kde si hosté mohou sami míchat koktejly. Zatím sbíráme jen samé pozitivní reakce a tento koncept je velmi úspěšný. Zjistili jsme, že lidé mají o barmanství velký zájem a drinky si rádi připravují i sami.

Co všechno vlastně děláte a vytváříte? Asi bych začal barem Barmaglot. Jak dlouho je otevřený, jaký je jeho koncept a jak se vám daří ?

Barmaglot je bar, jaký jsme vždy toužili mít. Jeho dveře se hostům poprvé otevřely v dubnu 2016 a záhy se stal velmi vyhledávaným. V současné době patří k nejoblíbenějším barům v Almatě. Pochlubit se může velkou kapacitou, včetně venkovní terasy pojme kolem pěti stovek hostů. Lidé k nám chodí za koktejly a užít si čas strávený v baru. V Barmaglotu se můžeš dobře pobavit, seznámit se s novými lidmi a získat nové přátele, zamilovat se a poznat svou životní lásku nebo jen zapomenout na starosti všedního života. Členy barového týmu jsou vítězové různých barmanských soutěží. Jsou to samí okouzlující a přátelští lidé. Obsluhují naše hosty a starají se o jejich pohodlí a spokojenost. Objednat si u nás můžeš jakýkoliv koktejl z nabídky i mimo ni nebo požádat barmana, aby ti namíchal drink na míru.

Co váš koktejlový program? Kazachstán disponuje spoustou zajímavých surovin. Měl jsem možnost ochutnat drink z velbloudího mléka. Používáte hodně lokální suroviny a produkty?

Kazachstán má velmi zajímavou historii i tradiční kuchyni. Rozhodli jsme se proto, že budeme prostřednictvím barového menu prezentovat naši národní kulturu. Jako první bar v Kazachstánu jsme tak vytvořili koktejly ze speciálních místních produktů, jako jsou kumys, tedy zkvašené kobylí mléko, nebo shubat, známý také jako chal, což je zkvašeného velbloudí mléko. Chtěli jsme, aby si hosté náš bar pamatovali nejen kvůli jednoduchým long drinkům, jako je například G&T, ale také pro naše speciální signature drinky

Každá země má svá kulturní a historická specifika, což se promítá i do chování hostů. Jací jsou ti vaši?

Odpovím ti spíš z druhé strany. Máme v sobě hluboce zakořeněnou pohostinnost. V Kazachstánu se lidé často a rádi setkávají s přáteli, a tak se už od dětství učíme vítat doma hosty. Přirozená pohostinnost je tak jednou z vlastností, která nás činí výjimečnými.

Pro bar je důležité mít skvělý team. Jaký je ten váš a jak složité je najít v Kazachstánu kvalitní lidi?

Stejně jako v každém podnikání je vždy těžké najít spolehlivé a kvalitní zaměstnance. My jsme ale měli štěstí! Členy našeho týmu jsou samí profesionálové, kteří svoji práci milují a žijí jí. Za barem můžeš narazit na Mikhaila Ilyushina a Timura Gilmanova, kteří oba patří ke špičkám v oboru. Mikhail je zodpovědný za naši laboratoř Barmaglot, pracuje s rotavaporem a jinými technologiemi, vyrábí koktejly v plechovkách, které jsme uvedli na trh v době pandemie koronaviru, a ke své práci přistupuje velmi cílevědomě a zodpovědně. Timur je velkým profesionálem a nadšencem, který miluje vytváření různých nových chutí a rád experimentuje s koktejly. Já jsem manažerem Barmaglotu, ale zároveň pracuju jako ambasador pro společnost Bacardi-Martini, díky čemuž získávám spoustu nových poznatků, čerpám inspiraci a setkávám se se zajímavými lidmi z celého světa.

Co tě vlastně přivedlo k barmanské profesi? A co máš na téhle práci nejradši?

Od raného dětství jsem se zajímal o různé tekutiny a nápoje. Začátek mé kariéry tak očividně leží někde tam. Rád pracuju s lidmi, i když to není ta nejjednodušší práce na světě. Pro mě je to příležitost dovídat se zajímavé příběhy z celého světa a setkat se s různými inspirativními osobnostmi. Nejlepší na této práci je vytvářet nové chutě, koktejly a projekty, dělat hosty šťastnými a získávat pozitivní reakce – třeba i v podobě toho, že se za námi hosté do baru znovu vracejí.

Už několikrát jsi zmínil vaši laboratoř. Pokud jsem to správně pochopil, slouží nejen jako výrobna, ale také jako bar?

Ano, přesně tak. Laboratoř Barmaglot jsme otevřeli přesně před rokem. Jde o místo, kde si hosté pod dohledem barmana mohou sami připravovat koktejly. Nemáme tam klasický barový pult, je to spíš velký otevřený prostor s veškerým potřebným vybavením. Naši hosté si tuto službu velmi oblíbili. Všichni si tam užijeme spoustu zábavy a hosté se navíc naučí něco nového. Laboratoř Barmaglot je zároveň místem, kde náš tým vytváří nové chutě, ingredience, drinky a koktejlová menu pro všechny restaurace a bary Parmigiano Group. Máme tam k dispozici moderní vybavení, jako třeba rotavapor, které nám pomáhá být víc kreativní a vytvářet neobvyklé chutě. V laboratoři rovněž vznikají naše alko i nealko koktejly plněné do plechovek, které jsou mezi zákazníky velmi populární.

Moderní technologie se do barové branže promítají čím dál víc. Co znamenají pro vás? Jak se je učíte používat?

Naprosto s tebou souhlasím. Budoucnost patří technologiím, jen je potřeba se s nimi naučit pracovat. Když jsme začali plnit koktejly do plechovek, byli jsme v Kazachstánu první, a tak jsme se museli celý proces výroby a plnění naučit sami. Museli jsme najít a vyzkoušet nové technologie, vybrat správné kyseliny nebo třeba vyhovující plyn. Oproti tomu pracovat s rotavaporem se jel Timur naučit do Ruska. Byla to nejlepší cesta, jak si to vyzkoušet naživo a zároveň sdílet poznatky s našimi kamarády, kteří s tímto zařízením měli mnohem větší zkušenosti. V Kazachstánu nejsou žádné barové školy, proto se musíme všechno učit sami. Buď od našich kolegů z různých zemí nebo za pomoci internetu, knih, blogů a webinářů.

Úžasné je, že takové projekty vznikají i v regionech, kde by to člověk úplně nečekal. Levné to ale není. Financujete vše z vlastních zdrojů, nebo máte investora?

Barmaglot Bar je součástí velkého řetězce Parmigiano Group, takže se nám při otevírání a rozvoji projektů dostává podpory. Za dva až tři měsíce se například chystáme otevřít bar Barmaglot v gruzínském Tbilisi. Jde o projekt, na kterém už dlouho pracujeme.

Na začátku roku 2020 prakticky celý svět zasáhla jedna z největších krizí za posledních několik desetiletí. Jak covid-19 ovlivnil vás?

Tahle strašná pandemie zasáhla a změnila celý svět a naše země samozřejmě nebyla výjimkou. Museli jsme změnit styl práce a zvyknout si na novou realitu. Podařilo se nám zachovat většinu pracovních míst, takže propouštění jsme se vyhnuli. Prakticky okamžitě jsme zahájili výrobu našich koktejlů v láhvích a plechovkách. Pustili jsme se taky do nealko drinků a několika druhů čaje v plechovce. To vše v reakci na vzniklou situaci, abychom udrželi co nejvíce pracovních míst. Pravdou ale je, že krize ještě neskončila. Pořád platí různá omezení a zákazy, což má na naše odvětví velmi negativní dopad.

Co dalšího vám krize v rámci rozvoje značky přinesla?

Parmigiano Group spustila internetový obchod Gourmania, kde si můžeš koupit jídlo a pití z našich podniků. Samozřejmě jsme museli změnit směr a styl budoucích projektů. Jsme si jisti, že pandemie jen tak neskončí, proto se snažíme být o krok napřed. Vymýšlíme další a další produkty, nabízíme barmanské služby pro domácí večírky, oslavy a jiné příležitosti. Zkrátka snažíme se být kreativní a produktivní.

Jaké jsou vaše nejbližší plány? Na co se můžeme těšit?

Jak už jsem zmínil, za dva až tři měsíce plánujeme otevřít Barmaglot v gruzínské metropoli. Připravovali jsme se na to celý rok a konečně se blíží den D. Moje doporučení tedy zní: Až to bude možné, vypravte se do Tbilisi a navštivte náš bar. Kdo ví, třeba se tam potkáme osobně.

Teď změníme téma a z pracovního života se přeorientujeme na ten soukromý. Jak dobíjíš energii? A máš v tomto ohledu nějaký tip pro ostatní?

Jsem hodně vytížený člověk a moc volného času nemám. Když už se ho trochu najde, věnuju ho rodině a koníčkům. Jedním z nich jsou auta a rychlost. Účastním se drag race, díky čemuž do sebe dostávám spoustu adrenalinu i emocí a nabíjím baterky. Můj osobní tip je vytvořit si plán na celý rok a s jeho pomocí udržovat rovnováhu mezi soukromým životem a prací.

Kdybys nemohl dělat barmanské řemeslo, jaká jiná práce by tě bavila?

Je těžké říct, co bych dělal, kdybych nepracoval v barové branži, protože pro mě je tato práce životní cestou a posláním. Prostě tuhle práci miluju!

Až navštívíme Kazachstán, co bychom určitě měli ochutnat?

Kazachstán je země bohatá na gastronomické speciality. Jsem přesvědčený o tom, že naše národní kuchyně každému milovníku dobrého jídla učaruje. Nejoblíbenějším kazašským pokrmem je bešbarmak. Název tohoto jídla v překladu znamená pět prstů a jasně tak naznačuje, že se tradičně jí rukama. Obvykle se připravuje ze skopového masa a podává se s ručně vyrobenými nudlemi. Existují ale různé regionální variace, osobně doporučuji vyzkoušet i bešbarmak z koňského masa. Delikatesou jsou také tradiční koňské klobásy shuzhuk. Parmigiano Group má v Almatě restauraci TAL, která se zaměřuje na tradiční kazašskou kuchyni. Bešbarmak tak můžete ochutnat třeba právě tam.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat