Tipsy Banker: Russian Punch

25.03.2021The Banker’s Bar

Punchů existuje bezpočet druhů. Tipsy Banker Honza Veselý se nechal zlákat tím, který se míchá na bázi vodky, a tak si vysloužil přívlastek Russian. K nejznámějším zástupcům této větve punchové rodiny bezesporu patří drink, který v 80. letech vymyslel legendární Dick Bradsell.

Obecné pravidlo říká, že Punch sestává z pěti základních ingrediencí. Původně šlo o kombinaci destilátu s citrusovou šťávou, vodou, cukrem a kořením. Pozdější variace kromě báze pracovaly s libovolnou kyselou a sladkou složkou, nějakou nealkoholickou nebo méně alkoholickou ingrediencí a na koření se kolikrát ani nedostalo. Tipsy Bankera Honzu Veselého zaujala ruská punchová odnož. Russian Punch, který se rozhodl namíchat, kromě čisté vodky stojí také na její infuzi borůvkami, malinami, anýzem a jalovcem, díky čemuž získává kořeněný nádech. Dále receptura počítá ještě s nasládlejším ovocným vínem, cukrovým sirupem, citronovou šťávou, champagne a malinami na ozdobu. „Kořenitost by také šlo vyzdvihnout přidáním Becherovky a pro jemnost a sladkost by bylo možné drink na závěr místo champagne dolít nějakým fajnovým crémantem,“ dává do placu další nápad, jak Russian Punch ozvláštnit.

Za barovými pulty se ovšem proslavila úplně jiná punchová variace na bázi vodky – Russian Spring Punch. Jejím autorem je legenda londýnské barové scény Dick Bradsell, tvůrce dalších moderních klasik, jako jsou Espresso Martini či Bramble. Jeho receptura počítá s 50 ml vodky, 25 ml citronové šťávy, dvěma barovými lžícemi cukrového sirupu a crème de cassis. Drink se staví do větší collins glass naplněné ledem a na závěr se dolévá champagne. Jako ozdoba slouží plátek citronu a bobulové ovoce. Jelikož Bradsellův koktejl naplňoval základní punchovou formuli (1 sweet, 2 sour, 3 strong & 4 weak) a míchal se na bázi vodky, zvolil pro něj název Russian Punch. A protože se zároveň blížil kategorii collinsů či fizzů, které jsou jarním až letním pitím, přidal doprostřed ještě přívlastek Spring.

Bradsell si s odstupem času nebyl jistý, kdy přesně Russian Spring Punch vznikl, pamatoval si však, že to bylo v osmdesátých letech a ještě před narozením jeho dcery Beatrix, jež přišla na svět v roce 1988. Nedokázal ani říct, zda v té době stále pracoval v londýnském Zanzibaru, nebo už v klubu Fred’s. Zato si však naprosto přesně vzpomínal na příležitost, u níž jarní Punch vymyslel. Jeho přátelé tehdy chtěli uspořádat koktejlovou party, měli však omezený rozpočet. Dick jim proto poradil, ať hosty vyzvou, aby s sebou přinesli láhev champagne nebo jiného šumivého vína. Na baru byly hostům k dispozici sklenky s vodkou, citronovou šťávou, cukrovým sirupem, crème de cassis a ledem, které už jen stačilo dolít donesenými bublinkami. Každý měl tudíž tak dobrý drink, jak kvalitní víno si přinesl. A večírek to prý byl hodně veselý…

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat