60 vteřin s Antonínem Suchánkem

11.04.2021Ondra Hnilička

I když se k němu dostal velkou oklikou, profesní život Antonína Suchánka se už nějakou dobu točí kolem vína. Podílí se na organizaci dvou vinných festivalů a je také spolumajitelem pražského vinného baru Autentista. Další změny nechystá – champagne je pro něj prý láska na celý život.

Antonínova cesta životem započala před čtyřiceti lety v pražském Podolí. Jako dítě chtěl být po zhlédnutí filmů s Beatles zpěvákem, jeho kroky se však ubíraly jiným směrem. Vztah k hudbě mu sice zůstal (posledních šest let působí jako DJ na swingových festivalech a tančí, hlavně lindy hop a balboa), jeho hlavní profesní náplní je však víno. Dostal se k němu oklikou. Po maturitě na pražském gymnáziu se odebral do Českých Budějovic, kde na Pedagogické fakultě JČU vystudoval obor dějepis–němčina. Volba to byla zajímavá, jelikož z němčiny měl v maturitním ročníku čtyřku. „Přišlo mi, že nejlépe se své němčinářce ‚pomstím‘ tak, že němčinu vystuduji. Štvalo mě, že něco dělám tak dlouho s tak mizivými výsledky. Navíc se mi z nějakého blíže neuchopitelného důvodu ten jazyk líbil,“ vzpomíná s tím, že před vysokou nejdřív strávil rok a půl na Goethe-Institutu a pak skoro rok pracovně v Německu.

Učení nakonec ale moc nedal – kromě povinné praxe, kterou si odbyl na svém bývalém gymnáziu v pražské Hellichově ulici, učil pouze krátce na jazykovce češtinu pro cizince. Katedru vyměnil za pozici serverového specialisty u Hewtlett-Packard, kde strávil čtyři roky. Pak ho naplno pohltil svět vína, jímž se obklopil už v době studií. „Učení mě vždy bavilo, ale jsou různé formy, jak vědomosti předávat a jak se realizovat. V HP jsem měl z technické stránky na starosti v podstatě takovou jednu třídu, takže o školení nebyla nouze. Navíc jsem se staral hlavně o německé a rakouské partnery, využití němčiny tak bylo maximální. V současnosti takto trýzním a vzdělávám proti jejich vůli účastníky degustací,“ shrnuje svoji profesní cestu Antonín.

Učarován šampaňskými víny a Čechy dosud neprobádanými malými pěstiteli v roce 2010 založil společnost Champagnier a začal prorážet cestu biodynamickým a organickým champagne na český trh. O čtyři roky později stál u zrodu festivalu Praha pije víno a v roce 2018 k němu přidal ještě festival La Bouteille de Champagne. Antonínovým zatím posledním vinným projektem je Autentista wine & champagne, jenž byl otevřen na sklonku roku 2019. „Měli jsme tu smůlu, že jsme otevřeli pět měsíců před prvním lockdownem. Zastihlo nás to asi v ten nejhorší moment. Po tom roce jsme sice zadluženější, ale o to více silnější. Mám pocit, že víme, jak a co do budoucna dělat a hlavně co nedělat,“ říká. Budoucnost tak vyhlíží s lehkým optimismem. „Plánů máme hodně a dle mého ne všechny budeme moci realizovat hned po otevření. Určitě rozšíříme vinnou nabídku více směrem do Francie, rozhodně budeme více využívat kuchyni. Právě propojení vína a jídla bude hrát hlavní roli. Víc nechci asi úplně prozrazovat, ale bude to stát za to,“ dodává.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat