World Class ambasadorem zůstává Petr Kymla

13.04.2021AtBars

Jen pár dnů po letošním českém World Class finále přešlo celé portfolio Diageo Reserve a s ním i organizace téhle prestižní barmanské soutěže v České republice pod nového distributora. Společnost Diageo učinila rozhodnutí, že jím bude Stock Plzeň-Božkov. Z pohledu barmanů se toho ale až tak moc nemění, nadále budou v kontaktu s ambasadorem Petrem Kymlou, který se rozhodl pokračovat v dalším rozvoji soutěže World Class pod křídly Stocku. Jedním z jeho nejbližších úkolů bude pomoci letošní vítězce s přípravou na červencové globální klání.

Portfolio Diageo Reserve má od března nového distributora. Bude to mít nějaký vliv na World Class jako takový? Například na přípravy letošní vítězky na globální finále?

Od března je distributorem portfolia Diageo Reserve v České republice společnost Stock Plzeň-Božkov, a tím pádem pod ni přešla i soutěž World Class. Z pohledu barmanů a letošní vítězky Aničky Postnikové, jež vzešla z únorového českého národního finále, se ale vůbec nic nemění. Na spolupráci s globálním týmem se plynule naváže. V tuto chvíli už řešíme přípravu Aničky na světové finále, které se bude v létě organizovat ze Španělska. Své místo tam již má rezervované a vše pokračuje tak, jak má. O naši první vítězku bude dobře postaráno.

Pod nového distributora jsi se rozhodl přejít i ty. Bylo to pro tebe obtížné rozhodování?

Se značkami z portfolia Diageo Reserve jsem strávil posledních osm let. U soutěže World Class stojím od samého začátku, co se u nás pořádá, a vážím si toho, že se nám s předchozími vítězi podařilo ve světě vybudovat České republice, jejím barům a barmanům skvělé jméno. To všechno jsou, myslím, dostatečně pádné důvody, proč značky a soutěž následovat a přejít spolu s nimi pod nového distributora. Rozhodování to samozřejmě nebylo nijak lehké, protože v UPB je parta skvělých lidí a kamarádů. Diageo Reserve je pro mě ale srdcová záležitost. Myslím, že správný ambasador, který se stává tváří značek a tak dlouho s nimi pracuje, je prostě jen tak neopustí. Jsem moc rád, že mi Stock poskytl příležitost pracovat s nimi dál a zase tu pomyslnou laťku pozvednout o něco výš. Ostatně o tom je i slogan soutěže World Class – Raising the Bar. Těším se také na spolupráci s dalšími ambasadory Stocku, jmenovitě Michalem Marešovským, Peterem Bobulou a Viktorem Gleichem. Michalovi se krásně spojí celé portfolio whisky a řada Classic Malts se propojí se značkou Johnnie Walker.

Poslední rok byl pro nás všechny hodně náročný. Jak moc bylo z pohledu soutěže World Class komplikované reagovat na neustále se měnící situaci?

Největší překážkou je pro nás samozřejmě zavřené gastro. Přesunout ambasadorskou práci do on-line prostředí je někdy celkem oříšek. Všem nám chybí osobní kontakt s lidmi. Zároveň nikdo netuší, jak se situace v gastronomii vyvine. Barmani, a nejen oni, jsou nuceni pracovat v jiných oborech a nikdo neví, kolik z nich se zpátky za bar vrátí. Mám informace od kolegů z Izraele, že jsou tam podniky otevřené pro lidi, kteří prodělali očkování nebo mají negativní test, ale některé bary nebo restaurace zůstaly zavřené, protože nemají personál. Chybí jim tam až padesát tisíc lidí… Na druhou stranu jsme ale měli hned dvakrát ono pověstné štěstí v neštěstí. Semifinále se nám podařilo uspořádat před rokem na začátku března, tedy ještě před zavedením jakýchkoliv opatření, a finále jsme zvládli zrealizovat letos v únoru, kdy platilo mírné rozvolnění. Bylo to sice s vyloučením publika a za přísných bezpečnostních opatření, včetně povinného PCR testu, i tak ale věřím, že na něj budou finalisté rádi vzpomínat.

A jak na letošní finále vzpomínáš ty? Vzešla z něj historicky první česká vítězka…

Byly to dva událostmi nabité dny. O vítězství se v rámci čtyř disciplín utkalo nakonec jen devět z původních dvanácti finalistů, i tak to ale byla napínavá podívaná. Anička Postnikova byla skvěle připravená, vše měla nastudované do hloubky a vedle praktických dovedností jí nechyběly ani rozsáhlé teoretické znalosti. S Honzou Šebkem, který skončil druhý, se v podstatě do poslední chvíle přetahovali o vítězství. Jsem přesvědčený o tom, že nás nejen na globálním finále bude skvěle reprezentovat. Ostatně, může k tomu využít i dobré zázemí, které má ve svém domovském baru L’Fleur.

Jaké jsou tvé nejbližší pracovní plány a úkoly? Co bude teď a co až se opatření více rozvolní?

V kontextu soutěže je mým hlavním úkolem být ve spojení s Aničkou a globálním týmem a sledovat vývoj událostí. Původně jsme počítali s tím, že finále proběhne s její osobní účastí. Do Madridu měla odlétat 3. července. Teď to ale vypadá, že se globální finále uskuteční podle virtuálního scénáře. A co bude, až se rozvolní? V první řadě se těším na nějaký dobrý drink v baru a že se s barmany opět uvidíme za barovým pultem.

Jaké varianty globálního finále byly ve hře a jak to bude s letošními přípravami? Bootcamp jako v uplynulých letech asi zatím není reálný…

Globální World Class tým už na sklonku loňského roku představil tři různé scénáře, podle nichž by se mohlo světové finále konat. Prvním krokem bylo přesunutí místa konání ze Sydney do Madridu, který je mezinárodním leteckým uzlem, a tudíž cestovat do něj z různých koutů světa je ve stávající situace snadnější než do Austrálie. Tam se bude soutěžit až příští rok. Dalším krokem bylo vymyslet různé varianty globálního klání, které by zohledňovaly aktuální opatření, jež se navíc mohou v různých zemích lišit. V tuto chvíli to vypadá, že globální finále proběhne pouze virtuálně. Bližší informace bychom měli obdržet každým dnem. Co se Aniččiny přípravy týče, ta se určitě bude odehrávat primárně na lokální úrovni. Budu se snažit využít všech svých dosavadních zkušeností, zapojíme také předchozí vítěze a možná i vybrané zahraniční osobnosti, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Napadá mě například David Rios. První on-line trénink na globální finále Aničku čeká už dnes, 13. dubna.

Na co z toho, co přijde, se těšíš nejvíc? A je naopak něco, co v tobě vzbuzuje obavy?

Upřímně přiznávám, že jsem do poslední chvíle doufal, že se bude situace vyvíjet tak, aby si Anička mohla finále užít osobně. Jsem ale přesvědčený o tom, že to pro ni bude zážitek a obrovská zkušenost, i když dojde pouze na virtuální variantu. A pevně věřím, že po Madridu bude následovat cesta do Austrálie a slibované Sydney. Obavy si žádné nepřipouštím, zůstávám naladěný v pozitivním módu. Se Stockem a Aničkou uděláme všechno pro to, aby o sobě Česká republika dala na globálním finále pořádně vědět.

Máš pro barmany v téhle nelehké situaci nějaký vzkaz?

Rád bych jim vzkázal, aby se, až to půjde, vrátili k práci, kterou mají rádi a ke značkám, které je baví. Věřím, že k nim patří i portfolio Diageo Reserve, třeba whisky Talisker nebo gin Tanqueray. V tuhle chvíli nikdo z nás nedokáže odhadnout, jaká bude situace na trhu a kolik barů zůstane zavřených. Upřímně doufám, že jich bude co nejméně.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat