Minipivovary netrpělivě vyhlížejí novou sezonu

29.04.2021Otakar Gembala

Dvě desetiletí dynamického rozvoje minipivovarů narušil před rokem vpád koronaviru, který vše obrátil vzhůru nohama. Do té doby novodobý fenomén minipivovarnictví úspěšné sílil co do počtu, výstavu řemeslného piva i jeho kvality. Rostl objem investic, přicházely vyspělé technologie, prosadila se pestrost stylů, personál se profesně zdokonaloval, začal se prosazovat export piva i odborníků a minipivovarů na klíč. Minipivovary získaly vysokou popularitu mezi veřejností a významné postavení zaujala stavovská organizace minipivovarníků. Jak ale vypadá jejich budoucnost?

O roku na houpačce epidemie a restrikcí, o šoku i křehkých nadějích a obdivuhodném úsilí o přežití minipivovarů jsme hovořili s prezidentem Českomoravského svazu minipivovarů Ing. Janem Šuráněm. Situaci zná důvěrně z kontaktů se sto šedesáti třemi členy svazu a dalšími pivovarníky z pěti stovek minipivovarů, ze svých cest pivovarským světem i z vlastní praxe výzkumníka, degustátora a sládka. Té se vedle práce v čele svazu věnuje v Břevnovském klášterním pivovaru sv. Vojtěcha.

Jaké důsledky přinesla do vašeho oboru krize vyvolaná pandemií a omezující vládní opatření?

Covid výrazně zbrzdil růst počtu minipivovarů, ty ale stejně jako před vypuknutím pandemie vznikají i zanikají. V současné době je dokončeno pět nových minipivovarů, které ovšem nezahájily provoz, protože nemají zákazníky, nemají pivo kam prodávat. Pivovar Boží dar otevřel vloni týden před prvním celostátním lockdownem, další měly naplánováno zahájení týden po jeho začátku. Daleko horší je ovšem nejistota do budoucna, nepředvídatelnost státu a jeho zásahů. Chápeme, že tu karantény a omezování kontaktů musejí být, na druhou stranu nás ale obrovsky mrzí, že nikdo neuvažuje o tom, že s covidem taky musíme žít. Nemůžeme být tři roky zavření a potom ejchuchu! – nic se nestalo a jedeme dál. To už bychom jen marně křísili dávno mrtvé. Doposud neexistuje ani náznak toho, za jakých podmínek bychom po rozvolnění mohli otevřít. Všude slyšíme, že restaurace přijdou na řadu až poslední, ale nikde se nedozvíme, nač se máme vlastně připravit. Před otevřením minipivovaru se musí nastavit ekonomika provozu, musí se navařit pivo. To trvá nejméně měsíc.

Během uplynulého roku přicházely kompenzace a záchranné programy. Nouzový stav vystřídal pandemický zákon. Změnil něco?

Od pandemického zákona jsem si sliboval, že v něm budou jasně dané kompenzace. Ano, zavíráme vás, protože je to ze zdravotního hlediska bezpodmínečně nutné, ale kompenzujeme vám ztráty tímto přesně definovaným způsobem. Něco takového ale dodnes neexistuje, respektive v zákoně je to vyjádřeno tak vágně, že vůbec nevíme, co by se dělo. To je podle mě velká necitlivost vůči oboru. Jako by kdosi usoudil, že hospod a piva je moc, tak je trošku přiškrtíme, procedíme a zjistíme, kdo je nejsilnější. Nehledě na to, že už se zvolna šikují investoři, kteří hodlají restaurace, které jsou dneska za babku, skupovat a později z nich vytvářet řetězce. Slyšel jsem dokonce názor, že je chyba, že u nás takové řetězce restaurací a pivovarů neexistují a že je nutně potřebujeme.

Zmínil jste minipivovary, které činnost „dočasně“ pozastavily, jiné ale docela zanikly. Kolik jich je a jak se to projevilo na celkovém výstavu?

Některé minipivovary v reakci na covid umrtvily výrobu, zakonzervovaly zařízení a čekají na lepší časy. Takových je asi pětadvacet. Vím o čtyřech, které úplně skončily a prodaly technologii. Je otázka, zda ty pozastavené budou mít po obnovení činnosti stejné majitele. V mnoha pražských minipivovarech i jinde vědí, že pokud neotevřou do konce května, budou muset svůj podnik prodat. Na zařízení se jistě kupci najdou, na hospody už zřejmě ne vždy, protože těch je teď na prodej nadbytek. Na druhou stranu existují minipivovary, kterým krize přitáhla zákazníky. Ty svou výrobu zvýšily, byť jim klesl obrat. Na velkých sídlištích hlavního města jede výroba v minipivovarech naplno, protože lidé sedí doma na home officu, nejezdí za pivem do centra, kde je vše zavřené, a jdou si pivo koupit tam, kam to mají nejblíž. Celkový pokles výroby v minipivovarech je asi třicetiprocentní, celostátní výstav klesl přibližně o osm procent. Na rozdíl od průmyslových pivovarů dolehla na minipivovary krize daleko silněji, protože jsou víc závislé na spotřebě v restauracích. Celková spotřeba piva na hlavu se u nás vloni snížila o sedm litrů, ale to z velké části způsobili zahraniční turisté, kteří k nám nepřijeli.

Čemu novému se minipivovarníci pod tlakem okolností naučili?

Prakticky všichni zavedli e-shop, rozvážejí a dodávají pivo zákazníkům až do domu. Každý se snaží pivo prodat, jak umí. Bohužel prodávají pro ně samotné drahý výrobek. Když nabízím pivo v padesátilitrovém sudu, jeho ekonomika je trošku jiná, než kdy ho prodávám ve stovce půllitrových lahví, které mají daleko vyšší náklady a pracnost. Potřebujete lidi na lahvování a do rozvozu i samotné dopravní prostředky. Víc piva se plní do plechovek, ale plnicí linka stojí od půl milionu do jednoho milionu korun. Vznikla firma, které objíždí minipivovary a plní na počkání jejich pivo do plechovek včetně etiket. Ale kde na to vzít peníze, když už jste během roku rozpustili své rezervy na udržení chodu podniku? Přitom s cenou piva nemůže dneska nikdo hýbat, neprodal by.

Jakou politiku během uplynulého roku volil váš svaz? Jaké formy pomoci členům i nečlenům nabídl?

Minipivovarům jsme zprostředkovali legislativní pomoc, aby věděly, kde a oč mohou žádat, kde dostanou potřebné informace. To se týkalo spíše restauračních než produkčních pivovarů. Dále jsme se snažili sami i ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven, který zastupuje průmyslové pivovary, vstupovat do jednání o kompenzacích s vládou a jednotlivými ministerstvy. Ta bohužel velký úspěch nepřinesla. Museli jsme revidovat původní plány své činnosti. Už dvakrát jsme odsunuli valnou hromadu svazu, dvakrát jsme odložili festival minipivovarů na Pražském hradě, pro který teď máme zamluvené nové datum 10.–11. září. Nový termín hledáme také pro Jarní cenu sládků, která proběhne možná s přívlastkem Letní nebo Podzimní. Ve spolupráci s Budějovickým Budvarem jsme připravovali sérii pěti odborných seminářů, která prozatím rovněž spadla pod stůl.

Na prahu nové sezony všichni očekávají změnu k lepšímu. Co pro ni minipivovary chystají?

Loni v létě proběhly některé akce pod širým nebem a s určitými omezeními. Jenže jak ohlídat omezenou účast sto padesáti lidí, když jich má zájem třeba pět tisíc? Spousta pivovarů si proto připravuje vlastní malé festivaly, ochutnávky a dny otevřených dveří. Do přípravy větší akce se zatím nikdo nepouští. V květnu se možná otevřou zahrádky, koncem května snad v určitém omezeném provozu i restaurace. Zatímco vloni bylo zapojení minipivovarů do cestovního ruchu podél turistických tras víceméně živelné, letos připravují minipivovary kromě prodejních okének stánky u cyklostezek i pěších tras a pivo půjde za lidmi do přírody.

Přicházejí minipivovary v této době s novinkami?

Určitě ano. Na jaro a léto se chystá spousta lehkých ejlů, cyklistických sedmiček a osmiček, čeká se opět bohatá účast domácích turistů. Jistě se objeví spousta nových ochucených i nealkoholických piv, která začínají ve větším množství vyrábět i minipivovary. Vloni byla hitem roku New England IPA – neipa, kterou letos jistě nabídne téměř každý minipivovar. S podzimem se pak objeví i nová těžší piva. V Americe se jako čerstvý trend objevil hard seltzer. Jde o zhruba pětiprocentní ochucený perlivý alkoholický nápoj vyráběný nejčastěji kvašením z třtinového cukru, ale také sladovaného ječmene. U nás ho zatím vyrábí jeden minipivovar a další výrobu chystá. S pivem sice nemá nic společného, ale pivovary mají pro jeho jednoduchou výrobu vhodnou technologii. Já si ale myslím, že se bude vyrábět a pít stále hlavně pivo a minipivovary budou znovu úspěšné. Ani během krize se totiž jejich výstavba nezastavila, na trhu je stále zájem o zařízení pro jejich provoz, ať o nové či z druhé ruky, a lidí, kteří minipivovary chtějí stavět a vařit v nich dobré pivo, je stále dost.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat