Hard seltzer už mají i Pivovary Staropramen

04.05.2021AtBars

Krátce poté, co Plzeňský Prazdroj představil hard seltzer Viper, vstup do relativně nové kategorie nápojů ohlásily také Pivovary Staropramen. V průběhu května uvedou na český trh Wai Moment z portfolia své mateřské společnosti Molson Coors.

Hard seltzer je nápoj s obsahem 4–6 % obj. alkoholu, jenž vzniká postupným kvašením ovoce, cukru nebo ječného sladu a následnou kombinací s perlivou vodou a přírodní ovocnou příchutí. Do jeho výrobního procesu promlouvají také pivovarské kvasnice, proto jsou jeho producenty primárně pivovary. Velký boom kategorie hard seltzers v posledních letech zaznamenala na americkém trhu. V roce 2019 tu vykázala růst prodejů přes 200 % na více než 1,5 miliard dolarů, přičemž analytici nyní očekávají silný globální růst. V roce 2022 by měly celosvětové prodeje s velkou pravděpodobností překonat hranici 4 miliard dolarů.

„V posledních letech jsme pozorovali trojciferný růst prodejů, hard seltzer se tak stal jednou z nejoblíbenějších novinek mezi nápoji. Nyní se tyto nápoje ve větší míře dostávají také do střední a východní Evropy, v jejímž rámci je Česko zpravidla jedním z prvních trhů, kde se podobné inovace objevují,“ říká manažerka značky Katarína Košťaliková. Za hlavní cílovou skupinu nápoje, o němž se hovoří také o jako ochucené alko sodě, jsou považováni mladí dospělí.

Pivovary Staropramen do kategorie hard seltzerů vstupují prostřednictvím značky Wai Moment z portfolia své mateřské společnosti Molson Coors. Na českém trhu se objeví v průběhu května, a to hned ve třech příchutích – Minty Lime Time Sensation, Crazy Berries Sensation a Tropical Crew Sensation. „Název značky vznikl z havajského slova wai, což je výraz pro vodu. Havaj je pro nás symbolem letního dobrodružství, slunce a pohody. Tento zážitek chceme prostřednictvím drinku konzumentům nabídnout,“ objasňuje Katarína Košťáliková.

Všechny tři varianty Wai Moment obsahují 4 % alkoholu. Jejich aroma je přírodní, jsou bez umělých barviv, sladidel a konzervačních látek a mají méně než 96 kalorií na 330 ml. Třetinkové plechovky se nejprve objeví v některých řetězcích, na pultech vybraných menších obchodů a také v on-line prodeji. Časem by se měly dostat i do barů či restaurací.

@mohlo by vás zajímat