Fritz-kola se hlásí k tématu udržitelnosti

05.05.2021AtBars

Stále více nápojových firem se zamýšlí nad tím, jaké má jejich podnikání vliv na životní prostředí. Patří k nim i německá Fritz-kola, která na tom postavila svoji filozofii. Kromě toho, že vsadila na čistě přírodní složení, vyrábí se s důrazem na udržitelnost.

V současné době stále více lidí zvažuje své spotřebitelské chování a snaží se brát ohled na životní prostředí. Stejné je to i na straně výrobců. K těm, kteří se tématem udržitelného rozvoje zabývají, patří německý producent nealko nápojů Fritz-kola a Fritz-limo. Filozofie firmy vychází z myšlenky jejích dvou zakladatelů, jež už na samém počátku zněla: Pojďme to dělat lépe. Aby tuto vizi naplnili, rozhodli se pracovat pouze s kvalitními ingredienci a dopřát své cole i limonádám čistě přírodní, organické a nádavkem ještě veganské složení.

Fritz-kola se pyšní relativně vysokým obsahem přírodního kofeinu, jehož hodnoty dosahují 25 mg/100 ml. Neobsahuje žádné alergeny. Rovněž složení Fritz-limo s příchutí jablko-třešeň-bezinka je čistě přírodní, ovocná složka je v něm zastoupena 23 %. Neobsahuje žádná přidaná barviva. Pomerančová limonáda se vyrábí z mixu pomerančové šťávy (10,5 %), mandarinek (1,5 %) a citronové šťávy (5 %).

Nápoje se plní výhradně do skla, které lze recyklovat. Plastu, jímž je nápojový průmysl už tak zatížený, se Fritz-kola vyhýbá. Zdůvodňuje to zároveň tím, že díky sklu zůstává chuť nápoje nepoznamenaná a bublinky z něj nemají kam utéct. Snížit svou uhlíkovou stopu se výrobce snaží mimo jiné i maximální možnou spoluprací s lokálními dodavateli. Při distribuci primárně využívá hromadnou dopravu a ekologicky náročné dopravní prostředky si nechává pouze jako poslední možnost.

@mohlo by vás zajímat