Udělejme tečku za prázdnými bary: Erik Rosemberg

05.05.2021Michael Lapčík, CBA

V legendárním Bugsy’s, prvním opravdovém koktejlovém baru v České republice, pracuje Erik Rosemberg od roku 2007, z toho poslední dekádu jako šéfbarman. O svém řemesle říká, že když člověka jednou chytne, už ho nepustí. Erik je další z tváří národní kampaně na podporu očkování, k níž se hlásí i Česká barmanská asociace.

Jak prožíváte celé covidové období? Co děláte?

Jelikož jsem nemohl stát za barem a dělat to, co mě baví, věnoval jsem se na plný úvazek své dceři a její distanční výuce. Byla to pro mě cenná zkušenost a možnost si toho hodně zopakovat. Příležitostně také pomáhám svým známým s přípravou koktejlů na on-line degustace, aby měli lidé návod na domácí přípravu drinků.

Zavřete oči a představte si, že už je po všem a vy stojíte první den po znovuotevření gastronomie za barem. Co pozoruhodného vidíte a na co z toho se těšíte?

Doufám, že se sny brzy přemění ve skutečnost a já budu moct stát za barem a dělat lidem radost. Protože to je ten důvod, proč mám práci za barem a v gastronomii tak rád. Když se zasním a představím si onen první den, vidím šťastné a veselé lidi bez „masky“ na tváři…

Vedení České barmanské asociace je přesvědčeno o tom, že nejrychlejší cesta z pandemie do normálu vede skrze očkování. Co by podle vás mohlo lidi odmítající očkování přimět ke změně názoru?

Souhlasím. Očkování je tou nejrychlejší cestou, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Stačí se podívat do okolních zemí a je vidět, že když se chce, tak se to dá… Já se určitě očkovat nechám a doufám, že vy také. Kéž by existovala vakcína ve formě koktejlu, hned bych vám ji s radostí namíchal!

Česká barmanská asociace se připojuje k národní kampani na podporu očkování proti nákaze covid-19. Ve spolupráci s AtBars.com přináší sérii osmi medailonků barmanů z CBA Partner’s barů, kteří v nich vyprávějí o tom, jak tráví pandemické bezčasí, a vyjadřují se k otázce očkování. CBA je totiž přesvědčena o platnosti jednoduché rovnice: proočkovaná společnost = návrat k normálnímu životu.

@mohlo by vás zajímat