Mattoni svou novinku plní do plechovek

08.05.2021AtBars

Prostřednictvím své nové produktové řady vstupuje Mattoni jako první lokální značka do segmentu ochucených vod plněných do plechovek. Novinka je k dostání v příchutích Multi, Black a Cedrata. Všechny tři jsou jemně perlivé.

„Prodeje nápojů v plechovkách dlouhodobě rostou. Proto se Mattoni, jednička v kategorii ochucených minerálních vod na českém trhu, rozhodla své portfolio rozšířit právě o tento nový formát, a oslovit tak i mladší spotřebitele, kteří ocení především zážitek z jedinečné a osvěžující chuti,“ objasňuje vstup do nového segmentu manažerka značky Mattoni Miroslava Moravcová. Přírodní minerální voda Mattoni v plechovce o objemu 0,5 l je k dostání v jemně perlivé variantě a ve třech příchutích – Multi (tropické ovoce), Cedrata (citrus cedrát) a Black (borůvka, ostružina a černý rybíz). Novinka se obejde bez barviv, konzervantů a umělých sladidel. K jejím předostem kromě osvěžující chuti, vyváženého obsahu minerálů a nízkého obsahu cukru patří ještě plně recyklovatelný obal.

Společnost Mattoni 1873 se dlouhodobě zaměřuje na opakovanou recyklaci nápojových obalů. Stála proto u zrodu iniciativy Zálohujme.cz, která usiluje o zavedení záloh na PET láhve a plechovky v Česku. Plošný zálohový systém by umožnil nastartovat chybějící recyklaci „z plechovky do plechovky“. Recyklace hliníku šetří energii, vodu i emise uhlíku při výrobě z primární suroviny. „Hliník je, podobně jako PET, výborným materiálem pro balení nápojů. Je ale potřeba s ním nakládat cirkulárně a uzavřít materiálovou smyčku lokálně, v Česku. Na to je ale potřeba zajistit efektivní sběr. V současnosti se u nás vysbírají jen tři plechovky z desíti,“ nastiňuje rezervy, které Česká republika v tomto ohledu ještě má, mluvčí iniciativy Zálohujme.cz Andrea Brožová.

@mohlo by vás zajímat