Znojemský festival vína se přesouvá na září

08.05.2021AtBars

Festival VOC Znojmo se v tradičním květnovém termínu neuskuteční, zájemci o vína prvního apelačního systému v ČR o něj ale nepřijdou – jen budou muset vydržet do září. Zatím si mohou víno zakoupit ve Vlkově věži a brzy se snad na cestu vydají i Vinobusy.  

Festival vína VOC Znojmo se z 8. května, jenž byl už před třinácti lety vybrán za svátek vín znojemského apelačního systému, přesouvá na 4. září. „Místo konání, program a gastronomickou nabídku zveřejníme s blížícím se datem konání. Festival bude probíhat v režimu dle aktuálních vládních nařízení,“ objasňuje předseda VOC Znojmo František Koudela a dodává: „Do té doby se navíc nabídka rozšíří o vína ze srpnového zatřídění a hodnocení. Nabídka nových vín VOC Znojmo tak bude široká a chybět nebudou ani vína předešlých ročníků.“

V dubnu nově zatříděných dvaačtyřicet vín VOC Znojmo je ode dneška možné zakoupit například v Informačním centru ve Vlkově věži, která 1. května zahájila svou devátou sezonu. „Provoz centra budeme upravovat na základě aktuálních vládních nařízení. Prozatím je možné tu zakoupit vína s sebou. Na výstup do věže a výhled z ochozu si však ještě počkáme,“ podotýká František Koudela.

Vlkova věž je zároveň jednou ze čtrnácti zastávek Vinobusu, který zve k výletům do vinic a za dvěma desítkami vinařů. Pro letošní sezonu je už vše připravené, čeká se jen na rozvolnění opatření. Aktuální jízdní řád a rezervační systém jsou už nyní k dispozici na webu vinobus.cz. V květnu a červnu organizátoři počítají se sobotním provozem, od začátku července do 14. září by měly Vinobusy na svou 59 km dlouhou trasu vyrážet každý den kromě nedělí. Letos se nově sezona Vinobusu prodlouží až do 31. října – podzimní jízdy jsou naplánovány na soboty a svátky.

@mohlo by vás zajímat