Místo bar show bude Bratislava Cocktail Week

12.05.2021AtBars

Organizátoři Slovak Bar Show Miriam Schofield a Róbert Šajtlava se rozhodli podpořit oživení slovenské barové scény novým projektem. Na podzim se chystají uspořádat Bratislava Cocktail Week, jeho nultý ročník je naplánován na 13.–16. října.

Róbert Šajtlava a Miriam Schofield se kvůli stále velmi nejisté epidemiologické situaci rozhodli posunout konání Slovak Bar Show, jež je hlavním projektem jejich společnosti R&M Hospitality, až na rok 2022. „Uděláme všechno pro to, aby se příští rok mohla uskutečnit v takové podobě, jakou si tato událost zaslouží,“ říká Róbert a pokračuje: „Bylo by ale smutné, kdybychom zároveň nepřišli s něčím novým. Rozhodli jsme se pro osvědčený koncept ze zahraničí, jímž je cocktail week.“ Jeho prostřednictvím by chtěli pomoci znovu nastartovat barovou scénu, která všude po světě zažívá nelehké období.

Nultý ročník Bratislava Cocktail Weeku naplánovali na 13.–16. října. „Vycházíme z toho, že letní terasová sezona barům pomůže se trochu nadechnout a cocktail week by měl následně posloužit k tomu, aby se naplno rozběhla ta podzimně-zimní,“ objasňuje Miriam a dodává: „Věříme, že tato událost barům pomůže nastartovat popandemické období a hosté si znovu najdou cestu do interiéru svých oblíbených podniků, které teď znají maximálně z jejich teras.“

Navzdory svému názvu není Bratislava Cocktail Week určen pouze obyvatelům nebo návštěvníkům slovenského hlavního města. Zapojit se do něj mohou podniky z celého Slovenska. „Naší ambicí je spolupracovat se všemi relevantními podniky, tedy takovými, které dbají na kvalitu koktejlů a jejich servis. Stačí, když nás kontaktují prostřednictvím sociálních sítí Slovak Bar Show nebo Bratislava Cocktail Weeku, popřípadě na e-mailu info@slovakbarshow.sk,“ nastiňuje možnosti Róbert. „Máme samozřejmě také svůj soupis barů, které se jako organizátoři chystáme k účasti oslovit, a moc nás těší, že už s jejich zástupci můžeme být i v přímém osobním kontaktu,“ dodává.

Každý z podniků, které se do cocktail weeku zapojí, budou potenciálním zájemcům s předstihem prezentovány on-line, zároveň budou vizuálně označeny přímo u vstupu. Jejich úkolem bude nabízet hostům dva signature koktejly připravené ve spolupráci s partnerskou značkou, a to za příznivou cenu. „Chystáme rovněž doprovodný program, jehož náplň budeme zveřejňovat postupně. Zatím mohu prozradit jen to, že se bary v době, kdy bývají standardně uzavřené, stanou dějištěm zajímavých přednášek určených barmanské i široké veřejnosti. Pokud tomu bude epidemiologická situace nakloněna, zvažujeme možnost vytvořit v centru Bratislavy koktejlový hub,“ uzavírá Miriam.

úvodní foto: iStock

@mohlo by vás zajímat