Ze Sevilly připlouvá růžový Puerto de Indias

14.05.2021AtBars

Jakmile se naplno rozběhne gintoniková sezona, budou mít vyznavači kategorie pink ginů ještě o něco složitější rozhodování. Jejich nabídka se totiž neustále rozšiřuje. Jednou z novinek, které letos zamířily na český trh, je i španělský gin Puerto de Indias Strawberry.

Gin Puerto de Indias se destiluje v jedné z nejstarších andaluských palíren, jejíž historie sahá až do 80. let 19. století. Situována je ve městě Carmona, třiatřicet kilometrů severovýchodně od Sevilly. Po desetiletí se zaměřovala primárně na místní tradiční nápoje, jako jsou pacharán, anýzovka nebo různé druhy likérů, součástí její novodobé historie se stal ale také gin. Jeho název odkazuje na časy velkých objevitelských výprav, kdy ze Sevilly vyplouvali mořeplavci směrem k americkým břehům. Součástí designu Puerto de Indias je proto motiv lodě a jedné z nejznámějších sevillských památek – Zlaté věže (Torre del Oro). Tou je ostatně inspirován i tvar láhve.

Puerto de Indias se vyrábí ve čtyřech variantách. Základní Puerto de Indias Classic doplňují Puerto de Indias Pure Black a Puerto de Indias Guadalquivir. V České republice bude ale zatím k mání pouze čtvrtá varianta spadající do kategorie růžových ginů – Puerto de Indias Strawberry. Na charakteru tohoto růžového ginu se významně podílejí tři základní ingredience. Kromě jalovce a pomerančové kůry jsou to hlavně čerstvé andaluské jahody. Puerto de Indias Strawberry má 37,5 % alkoholu, neobsahuje žádná umělá barviva ani aromata. Jeho barva je tak jemně růžová a chuť příjemně ovocná, lehce nasládlá, s dominantními tóny jahod a náznakem citrusového ovoce.

„Chuť tohoto ginu krásně podtrhnou plátky čerstvých jahod a máta. Tonik doporučujeme Franklin & Sons Natural Indian, popřípadě jeho ochucenou variantu Rhubarb/Hibiscus,“ dodává Radim Habarta, ambasador společnosti Zanzibar, jež je oficiálním distributorem ginu Puerto de Indias v České republice.

@mohlo by vás zajímat