Monin má nové příchutě a první bio sirup

20.05.2021AtBars

Z pěti produktových řad známé francouzské značky Monin je jednoznačně nejpočetnější ta sirupová, utěšeně se ale rozrůstá i chuťová škála pyré. Obě na českém trhu, kde je distribuuje kladenská společnost Zanzibar, hlásí nové přírůstky.

Jednou z novinek, jež se chystají ucházet o přízeň českých barmanů i řadových konzumentů, je Monin Organic Lemonade. Jde o první sirup společnosti Monin v bio kvalitě. Jeho základ tvoří cukr a citronová šťáva z plodů ekologického zemědělství. Hodí se na přípravu osvěžující limonády a samozřejmě taky do koktejlů. „Monin už před časem přistoupil ke změnám v recepturách, všechny jeho sirupy nyní obsahují pouze přírodní aromata a většina z nich také výhradně přírodní barviva. Představení prvního sirupu s přívlastkem organic je tak dalším krokem vstříc zákazníkům,“ říká ambasador Moninu Honza Zlámaný. „Česká republika je jedním z prvních trhů, kde se tento nový produkt objevuje. Další sirupy v bio kvalitě se testují a vyvíjejí,“ dodává.

Letošními novinkami v řadě Le fruit de Monin, která obsahuje 50 % ovocné složky, jsou pyré s chutí mandarinek a červeného grepu. Jejich zařazením do portfolia se významně rozrostla citrusová rodina Le fruit de Monin, kterou doposud tvořila pouze příchuť limety a yuzu. „Všechny čtyři se hodí k přípravě limonád a své využití najdou taky za barem. Ať už v twistech na klasiku, osobně doporučuji třeba mandarinkový Moscow Mule nebo grep do Palomy, tak v signature koktejlech a drincích na míru,“ nastiňuje různé možnosti Honza Zlámaný.

@mohlo by vás zajímat