Palírna Fassbind slaví úctyhodných 175 let

23.05.2021AtBars

Nejstarší švýcarskou palírnu najdete v samém srdci kantonu Schwyz, v městečku Oberarth. Založena byla už v roce 1846 a krátce nato začala díky svým ovocným pálenkám sbírat mezinárodní úspěchy. Stejně dobré jméno, jaké si vydobyla v době svého založení, má i po 175 letech. K úctyhodnému výročí si nadělila nový web, nový design láhví svých vyhlášených ovocných pálenek a v neposlední řadě také nové koktejlové receptury, které vznikají ve spolupráci se zkušenými barmany.

Příběh rodiny Fassbindových je možné vysledovat až na samý počátek 13. století, kdy se ještě jako Vazpindovi přestěhovali z Holandska do švýcarské Basileje. Tam si nejprve změnili jméno na Vasbinde, jehož výslovnost fass-binder (sudo-vazač) odkazovala na rodinnou profesi, jíž bylo bednářství, a později na Fassbind. Řemeslo za zemědělství Fassbindovi vyměnili v roce 1395, když se usídlili v regionu Urschweiz, kde se mimo jiné pustili do pěstování a šlechtění třešní. Od těch už bylo blízko k pálence zvané kirch.

Rodinné podnikání tímto směrem naplno nasměroval Gottfried Fassbind ml., který v roce 1846 v Oberarthu ve švýcarském kantonu Schwyz založil palírnu. Když Godefroi Fassbind, jeune, distillery de Kirschwasser zahájila provoz, bylo mu teprve sedmnáct. Přesto dokázal vybudovat pevné základy nejstarší palírny ve Švýcarsku, kterou následně rozvíjeli jeho synové a po nich další generace rodiny.

Všechno to ještě lépe vynikne v dobovém kontextu. Je třeba si uvědomit, že tehdy Švýcarsko tak, jak ho známe dnes, ještě neexistovalo. Svět dělilo třináct let od představení evoluční teorie Charlese Darwina, obdobně bylo třeba si počkat na první fonograf, automobil či petrolejovou lampu, která vnesla více světla do potemnělých nocí. Výlet do Paříže byl už tenkrát jistě vzrušující, ještě v ní ale chyběla ikonická Eiffelova věž…

Řemeslný um a švýcarská preciznost / Kromě dlouhé historie palírny, jež letos slaví 175 let své existence, jsou pro Fassbind klíčové ještě pojmy jako tradice a kvalita. Palírna od samého počátku stavěla na pečlivě vybíraných surovinách od místních sadařů a farmářů, k nimž přistupovala s řemeslným umem a švýcarskou precizností. O jejích kvalitách se brzy dozvěděli i za hranicemi – jedním z prvních velkých úspěchů byla zlatá medaile, kterou pálence Fassbind na světové výstavě v Paříži v roce 1856 udělil Napoleon III.

Vyznávání tradičních hodnot šlo ale vždy ruku v ruce s inovacemi a touhou se dál rozvíjet. Ukázkovým příkladem tohoto přístupu je lihovarnický vlak, s nímž Fassbindovi putovali prakticky po celém území tehdejšího Rakousko-Uherska. Služby jejich mobilní pěstitelské pálenice mohl využít prakticky kdokoliv, kdo měl dostatek zkvašeného ovoce. Inovativní podnikatelský počin ukončila až první světová válka – vlak byl zkonfiskován a Fassbindovi se s ním znovu shledali, až když válečná vřava utichla.

Tradiční přístup k řemeslnému zpracování ovoce na lahodné pálenky si Fassbindovi předávali z generace na generaci až do poloviny 90. let minulého století, kdy se v období recese rozhodli palírnu prodat. Majitele pak párkrát změnila, dočasně byla i ve vlastnictví mezinárodní skupiny, v roce 2014 se však znovu vrátila do švýcarských rukou. Noví majitelé byli a jsou odhodlaní budovat Fassbind dál jako dynamickou značku, která udává nové standardy v kategorii prémiových ovocných destilátů.

Od založení palírny před 175 lety se toho vlastně až tak moc nezměnilo. Výroba pálenek nadále zůstává spjata s kantonem Schwyz. Veškeré ovoce pochází od švýcarských pěstitelů, hlavně těch místních, kteří palírnu od července do září zásobují třešněmi, švestkami, kdoulemi či slívami, meruňkami, jablky a hruškami, ale také malinami. Na jejich zpracování už přes pětatřicet let dohlíží palírnický mistr Josef Bürgi. Nevytratila se ani touha experimentovat, jež se projevuje například pokusy se stařením ovocných pálenek v různých typech sudů.

Oslavy ve znamení několika novinek / Na své 175. výročí se v Oberarthu začali připravovat už v loňském roce. První předzvěstí oslav se loni v červnu stalo představení nového designu láhví patrně nejproslulejší řady ovocných pálenek Vieilles Barriques. Vyrábějí se v šesti variantách (hruška Williams, třešně, meruňka, švestka, jablko a malina), v sudech tráví od 14 do 18 měsíců a jejich chuť se dotváří tzv. bonifikátorem, což je o ovocný destilát o 65 % alkoholu, v němž se maceruje daný druh sušené ovoce. Elegantní černé láhve byly navrženy tak, aby působily moderně a svěže, zároveň ale odrážejí tradici a řemeslný um. Jednotlivé pálenky jsou od sebe barevně odlišeny. Jejich etikety pracují s barevným motivem ovoce, aby bylo na první pohled patrné, co se skrývá uvnitř. Název pálenky je na nich uveden ve všech čtyřech oficiálních jazycích, které se ve Švýcarsku používají. Stejné změny se letos v květnu dočkala řada ovocných pálenek Fassbind Eaux de Vie. V tomto případě však padla volba na čiré láhve a bílo-stříbrné etikety.

Oberarthská palírna se rovněž rozhodla intenzivně spolupracovat s barmany a představit světu nové koktejlové recepturu s využitím jejích pálenek. Pro začátek se zaměřila na řadu Vieilles Barriques a švýcarské barmany Moniku Zünd z baru Turbo Lama v Bernu a Kacpera Dylaka z curyšského baru Felix. Každý s nich dostal po třech druzích Vieilles Barriques a jejich úkolem bylo vytvořit na jejich bázi signature koktejl, který podtrhne chuť pálenky a zároveň bude barevně odpovídat danému druhu ovoce. Receptury budou průběžně představovány na sociálních sítích palírny Fassbind a také na blogu, který je součástí jejího nového webu. V současné se době se finalizuje i jeho česká verze, fanoušci ovocných pálenek v České republice tak budou mít brzy všechny informace k dispozici hned z první ruky a ve svém rodném jazyce. Místní barmani pak v blízké budoucnosti dostanou příležitost se podílet na novém koktejlovém portfoliu značky Fassbind.

BCB banner

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat