Havana Club ve spojení s bylinkami a citrusy

26.05.2021AtBars

Blížící se letní sezona je ideální příležitostí pro novinky určené k přípravě osvěžujících drinků s nižším obsahem alkoholu. Jednu takovou má v záloze i kubánský rum Havana Club. Přívlastek Verde dostala infuze jeho bílé varianty bylinkami a citrusy.

Havana Club Verde spadá do kategorie spirit drink. Jeho základ tvoří bílý rum, v němž byly po několik hodin macerovány vybrané botanicals. Zvoleny byly tak, aby odrážely chutě a vůně Latinské Ameriky. Volba proto padla na typické kubánské bylinky, jako jsou oregano, rozmarýn a tymián, které byly doplněny o grapefruity, sladké pomeranče a med získávaný přímo na Kubě.

Výsledkem je infuzovaný destilát s 35 % alkoholu, jenž voní primárně po medu, rozpoznat v něm ale podle výrobce lze i tóny citronového tymiánu a grapefruitu spolu s nádechem čerstvě posekané trávy, praženého kokosu, zeleného chilli a kandovaného pomeranče. Pro chuť Havana Club Verde je příznačná sametová textura, třtinový základ se v ní snoubí s ostřejšími tóny rozmarýnu, jemnou vanilkou, svěžím grapefruitem a sladkým kořením. Závěr má poměrně vytrvalý.

A doporučený servis? Havana Club Verde lze podávat jak nachlazený v čisté podobě, tak jako součást lehkých osvěžujících drinků. Do jeho základní koktejlové výbavy patří Verde & Tonic, tedy jednoduchá kombinace s tonikem ozdobená snítkou máty a plátkem grepu.

@mohlo by vás zajímat