Do Crème de la Crème se vracejí alko zmrzliny

29.05.2021AtBars

Postupný přechod z jara do léta je v síti pražských zmrzlináren Crème de la Crème okamžikem, kdy se do jejich nabídky naplno vracejí zmrzliny s chutí alkoholu. Nechybí mezi nimi osvěžující variace na koktejly, stejně jako likéry či destiláty.

Honza Hochsteiger, zakladatel sítě Crème de la Crème, která sestává už z pěti poboček, se zmrzlinami s přídavkem alkoholu zabývá již několik let. „Z našich zmrzlin se vám hlava rozhodně nezatočí. Alkohol je do nich přidáván v malém množství hlavně pro chuť. Například Campari svojí bylinnou hořkostí podporuje nasládlou kyselost pomeranče, slivovice u švestky zase chuť základní suroviny. A rum v mojitové zmrzlině? Bez toho by to přece nešlo,“ říká. Vedle osvěžujících ovocných zmrzlin vytvořil i několik smetanových variací s alkoholem, jako jsou tiramisu s rumem nebo malaga s dezertním vínem marsala, které se přidává rovněž do oblíbené příchutě buchtičky se šodó.

Největší nabídkou alkoholových zmrzlin se v teplejších měsících roku může pochlubit zmrzlinový salon na Národní třídě. Kromě již zmíněných příchutí tu lze narazit ještě třeba na kombinaci broskve a prosecca, zmrzlinu s chutí Piña Colady či Baileys. S nastupující sezonou si je zákazníci mohou zakoupit od 10.30 dopoledne až do desíti večer. Prodlouženou otevírací dobu mají i ostatní pobočky – Gelato Café v Husově bude zavírat taky v deset, Gelato Bistro ve Francouzské a vršovická Zmrzlinová vzorkovna v devět a nová dejvická pobočka Crème de la Crème Pěkný kaštany v osm.

@mohlo by vás zajímat