Eminente Cantineros: Patrik Weis

07.06.2021AtBars

Za šestým členem komunity Eminente Cantineros jsme se vypravili na jih Čech, do malebného Českého Krumlova. V baru Apotheka, který před lety založil jeho otec, nám Patrik Weis na bázi rumu Eminente Ámbar Claro namíchal twist na Air Mail.

Patrikovi Weisovi bylo barmanské řemeslo tak trochu předurčeno. Jeho otec Robert v Českém Krumlově v roce 2009 otevřel bar Apotheka, v jehož čele dnes sedmadvacetiletý barman stojí. „Nelze říct jeden konkrétní důvod, proč jsem si zvolil tuto profesi. Spíš jsem to doma okoukával, vyzvídal, postupně se zapojoval, až jsem se tou cestou naplno vydal,“ říká. A určitě toho nelituje. „Je to práce s lidmi. I když to může být někdy složité, pozitiva převažují. Člověk potkává každý den nové tváře a navazuje kontakty. Profese sama o sobě je velmi kreativní a nabízí nespočet možností cestovat a poznávat nové končiny i kultury,“ objasňuje a přidává svůj pohled na to, co dělá dobrého barmana: „Schopnost vytvořit pro hosta jedinečný zážitek. Tím chci říct, že tato profese je v první řadě služba, a pokud ji někdo dělá dobře, výsledkem je spokojený host. Vždy jde o to ho pochopit a poskytnout mu zážitek vytvořený na míru.“

Patrik se stal v pořadí šestým a prvním mimopražským členem komunity Eminente Cantieros. Nový kubánský rum vzbudil jeho zájem už na pohled. „I když to může znít trochu prvoplánově, rozhodně mě na první pohled zaujala samotná láhev, která je spjatá s historií palírny i ostrova jako takového,“ říká. Jen o designu to pro něj ale pochopitelně není. „Baví mě na něm lehkost, univerzální použití do koktejlů i výrazná vanilka v chuti,“ dodává. Koktejl, který Patrik na bázi Eminente Ámbar Claro namíchal, je twistem na rumovou klasiku Air Mail. „Jde se o kombinaci rumu protřepaného s mátou a domácím cordialem na bázi medu, ananasu a koření. To vše je dolito champagne,“ prozrazuje.

@mohlo by vás zajímat