60 vteřin s Danielem Prokešem

08.06.2021Ondra Hnilička

Ačkoliv ke gastronomii barmana Dana Prokeše, jehož aktuálním působištěm je The Bar v pražském hotelu Radisson Blu, přivedla Itálie, jeho osudovou zemí je mnohem spíš Japonsko. Znát to bylo i během šedesáti vteřin, které strávil před naší kamerou.

Jako malý chtěl být popelářem nebo hasičem, nakonec ale v Praze, odkud pochází, nastoupil na gympl a po něm se rozhodl pokračovat ve studiu na vysoké škole. Pak ho ale zlákala možnost vyrazit za hranice, jeho cílem se stal Apeninský poloostrov. „Do Itálie jsem odjel, protože jsem měl rád jejich jídlo. Kolega mojí mamky měl shodou náhod babičku Italku, takže slovo dalo slovo a jel jsem. Do kuchyně mě dali, protože na place bych si na začátku kvůli neznalosti italštiny s hosty moc nepopovídal,“ vzpomíná s tím, že pro něj tato pracovní etapa byla velkou životní zkušeností.

Po návratu do ČR dal Dan před kuchyní přednost baru. Jeho prvním působištěm se stal v roce 2008 pražský karaoke lounge bar be kara OK! Právě tam se blíž seznámil se sake, jemuž později doslova propadl – dokonce ho začal do České republiky dovážet. Učarovalo mu i Japonsko, které už třikrát navštívil. „Baví mě tam ten klid, možnost cestovat po památkách a zahradách a sledovat ten ostrý kontrast tradičního s moderní civilizací. Obojí tam spolu koexistuje naprosto přirozeně, jakoby to tak bylo původně vymyšlené. A protože mě baví i tamní gastronomie, není nic lepšího, než se do Japonska vydat a ochutnávat ji přímo na místě,“ říká. Pochvalná slova má i pro sake. „Na saké se mi líbí vlastně všechno, ať už vůně nebo chuť, ale taky příběhy, které se za ním skrývají. Jeho historie je celkem pohnutá,“ prozrazuje a dodává: „V Americe a západní Evropě je sake trendy a postupně se stává součástí nápojových lístků v restauracích a barech, kde z něj vytvářejí koktejly. U nás je stále v kategorii spojené s asijskou kuchyní, což je pro tak univerzální nápoj škoda.“

Kromě netradičního karaoke podniku Dan pracoval například ještě v barech La Casa de la Havana vieja a The Refectory v hotelu Augustine nebo třeba v kavárně Venue. „Kromě čistokrevné restaurace jsem si prošel většinou typů provozů,“ podotýká. Momentálně je jeho působištěm The Bar v pražském hotelu Radisson Blu. V budoucnu by rád vlastnil něco svého. „Úplně ideálně by to měl být bistro bar s japonskou kuchyní. Ale ne s tradičním sushi, toho je tu dost a nehodí se k sake. A já bych chtěl, aby sake tvořilo nedílnou součást nápojáku,“ poodhaluje svoje plány.

BCB banner

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat