Koktejly podle abecedy: C jako Cosmopolitan

21.06.2021Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy, který má na AtBars.com premiéru vždy ve druhé polovině měsíce, si klade za cíl představovat v abecedním pořadí poutavé příběhy, jež se skrývají za více či méně známými koktejlovými klasikami. Pod písmenem C dostává prostor Cosmopolitan.

Třetí díl série Koktejly podle abecedy mapuje vzestup a pozvolný pád drinku, jehož receptura sestává z citronové vodky, pomerančového likéru, čerstvě vymačkané limetové šťávy a brusinkového džusu. Cosmopolitan je typickým produktem své doby. Na konci osmdesátých a na začátku devadesátých let se vodka těšila velké oblibě a pomalu se začaly objevovat její ochucené varianty. Jedna z nich se stala základem světle růžového drinku, jenž si užil svoji slávu i ve světle reflektorů. Bohužel i v tomto případě platí, že čeho je moc, toho je příliš. A tak se na příkladu Cosmopolitanu můžeme zároveň přesvědčit, že jak strmá a rychlá může být cesta nahoru, stejně snadno se lze ocitnout na úplném okraji zájmu.

 

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat