Nejlepší bary světa budou vyhlášeny v prosinci

09.07.2021AtBars

Vyhlášení The World’s 50 Best Bars se letos uskuteční živě. Slavnostní ceremoniál je naplánován na 7. prosince, hostit ho bude londýnský Roundhouse. Setkání barovým osobností z celého světa bude možné sledovat on-line, připraveno je i pár novinek.

Barová a restaurační branže už déle než rok prochází náročným obdobím, a tak se ji organizátoři žebříčků 50 Best snaží co nejvíce podpořit. Vloni představili program 50 Best for Recovery, v rámci nějž se podařilo nashromáždit více než 1,29 mil. USD a následně formou grantů podpořit 236 barů a restaurací v třiapadesáti zemích. Podpora gastronomické branže pokračuje i nadále. Jednou z letošních aktivit bude vyhlášení žebříčku The World’s 50 Best Bars, které by po loňském virtuálním eventu už zase mělo proběhnout živě. Kulisu této významné události 7. prosince poskytnou prostory ikonického londýnského Roundhousu.

Smyslem akce je oslavit sílu barové komunity a schopnost barů ustát tak obtížné časy, nabídnout barmanům, majitelům barů a zástupcům partnerských značek možnost se po dlouhé době setkat tváří v tvář, dát jim šanci sdílet názory a zkušenosti a motivovat je do dalšího období, které s sebou snad konečně přinese oživení gastronomické branže a postupný návrat k normálu. „Poukazovat na skvělé bary je teď důležitější než kdy dřív. Upřímně doufáme, že žebříček 50 Best a jeho slavnostní vyhlášení inspirují lidi k návratu do jejich oblíbených barů i k objevování dalších, které si teprve oblíbí, a že se znovu začnou pouštět do nových barových dobrodružství,“ říká content editor The World’s 50 Best Bars Mark Sansom.

Žebříček nejlepších barů světa bude sestaven na základě hlasování členů The World’s 50 Best Bars Academy, kterých je napříč všemi světadíly více než 540. Podmínky pro hlasování byly mírně upraveny tak, aby odrážely cestovní omezení spojená s pandemií koronaviru. Akademici tak mohou například udělit více hlasů než dříve podnikům ze své země. Nadále platí, že mohou hlasovat pouze pro bary, které osobně navštívili, a to v období od března 2020 do září 2021.

Samotné vyhlášení bude součástí dvoudenního programu, který počítá rovněž s virtuálními akcemi. Přenášet on-line se bude i slavnostní ceremoniál, a to prostřednictvím FacebookuYouTube The World’s 50 Best Bars. Předcházet mu bude udělení dvou cen a vyhlášení pořadí na 51.–100. místě. Už 18. listopadu bude představen držitel ocenění Michter’s Art of Hospitality, jež se na základě hodnocení akademiků uděluje podniku, který vyniká svou pohostinností. Na 25. listopadu je naplánováno předání ceny Altos Bartenders’ Bartender. Obdrží ji barman, který se podle ostatních zasloužil o rozvoj barmanského řemesla, a to s přihlédnutím k jeho práci v období pandemie koronaviru. Které podniky se dostaly do druhé padesátky, se dozvíme 2. prosince.

Jednou z novinek letošního ročníku World’s 50 Best Bars je ocenění Siete Misterios Best Cocktail Menu. Klíčových aspektů pro výběr vítěze je hned několik – od inovativnosti přes design a samotné koktejly až po formu komunikace. Ucházet se o tuto cenu mohou bary z celého světa, které ve stanoveném termínu odevzdají k posouzení své aktuální menu a další potřebné materiály. Podmínky přihlášení budou zveřejněny v příštích týdnech.

@mohlo by vás zajímat