Svůj Johnnie Walker Hotspot má také Praha

13.07.2021AtBars

Podobně jako další evropská města, třeba Londýn, Berlín, Mnichov nebo Edinburgh, má od konce června už i Praha svůj Johnnie Walker Hotspot. Vybudován byl na střeše obchodního centra Nový Smíchov, tedy uprostřed města. Navzdory tomu nabízí dostatek klidu pro odpolední relax či večerní setkání s přáteli. Stylové prostředí se zajímavými designovými prvky a dokonalým výhledem na město se stalo ideální kulisou pro představení nové kolekce highballů na bázi whisky Johnnie Walker. Vychutnat si je tam bude možné až do konce září.

Johnnie Walker Hotspot je jedním z letních projektů společnosti Stock Plzeň-Božkov, do jejíhož distribučního portfolia nejprodávanější skotská whisky na světě patří. Při hledání vhodných prostor byly ve hře různé možnosti, třeba holešovický Vnitroblock nebo zahrádka baru AnonymouS, nakonec ale padla volba na místo situované několik pater nad zemí. „Terasa OC Smíchov se nachází v centru velkoměsta, uprostřed jeho ruchu, přesto je tam ale až neuvěřitelný klid. Když se rozhlédnete kolem, můžete hledět do zeleně parků, pozorovat sto pražských věží, obdivovat moderní architekturu a zároveň jste obklopeni pohodou a uvolněnou atmosférou,“ popisuje přednosti zvolené lokace whisky ambasador Michal Marešovský. „Dalším plus je pro nás spojení se společností Aerofilms, která Terasu provozuje a je nám skvělým partnerem, co se hudebního programu týče,“ dodává.

Sezonní sázka na osvěžující Highball / Michal Marešovský je zároveň autorem čtyř highballů, které tvoří základ koktejlové nabídky Hotspotu. Tři z nich jsou postaveny na whisky Johnnie Walker Red Label a podávají se ve sklence na long drink. Zatímco Rakytník Highball snoubí chuť whisky s rakytníkovým sirupem, citronovou šťávou a sodou a zdobí se mátou, Lemon Highball je kombinací whisky, citronové limonády a citronové šťávy zdobenou citronem a bazalkou. Receptura na Tropik Highball počítá kromě whisky ještě s mangovo-maracujovým sirupem, sodou, citronovou šťávou a sušenou maracujou na ozdobu. Red Ball se jako jediný míchá z whisky Johnnie Walker Black Label. Dále do něj patří Campari, červený vermut a bezinková limonáda spolu s nevěstiným závojem v roli ozdoby. Liší se i servisem, podává se totiž ve větší vinné sklence, a cenou, která byla stanovena na 125 Kč, což je o dvacet více, než návštěvníci Hotspotu zaplatí za tři další highbally.

Postavit koktejlové menu na osvěžujících dlouhých koktejlech byl od počátku záměr. „Highball se těší celosvětové oblibě mezi lidmi, kteří milují long drinky, jež nejen dobře chutnají, ale i vypadají. Jejich příprava je velice snadná – stačí zkombinovat skotskou whisky a další ingredience ve vysoké sklenici plné ledu. Neexistují žádná pravidla nebo recepty, kterých by se musel člověk striktně držet. Highball je zkrátka určen těm, kdo se nebojí experimentovat,“ objasňuje brand manager značky Johnnie Walker Jakub Kabourek a pokračuje: „Michal Marešovský koktejly pro Hotspot vymýšlel tak, aby byly jednoduché na přípravu, aby odrážely sezonnost a letní chutě a zároveň aby se držely trendu low ABV.“

Pro hosty i barmanskou komunitu / Barmani jsou samozřejmě připraveni namíchat návštěvníkům Hotspotu i jiné drinky s whisky Johnnie Walker, popřípadě jim ji nabídnout čistou. V záloze mají i další destiláty z portfolia společnosti Diageo, na své si tedy přijdou i ti, kdo před whisky dávají přednost koktejlům s ginem, rumem nebo vodkou. Koho ovládne hlad, může se občerstvit ve foodcourtu OC Nový Smíchov, přes nějž se na terasu vstupuje. „Každou neděli je možné zajít také na brunch, který je přímo součástí Johnnie Walker Hotspotu,“ dodává Michal Marešovský.

K dalším lákadlům smíchovské terasy, jež je v provozu denně od jedné odpoledne do jedenácti večer, patří hudební program nebo čtvrteční lekce salsy, stejně jako originální fotostěna pro snímek na památku. Ve Stocku ovšem mysleli i na barmanskou komunitu. V plánu je několik guestbartendingů, do Prahy dorazí například zástupci karlovarského Becher’s Baru nebo třeba brněnského Whiskey Baru, který neexistuje. „Hostování budou doprovázet semináře, na nichž se budeme bavit o současných trendech a o tom, jak daný bar pracuje s whisky. O všech akcích budeme barmany s předstihem informovat prostřednictvím sociálních sítí, ale i osobně,“ poodhaluje plány na léto Michal Marešovský. „Všichni jsou ale samozřejmě v Johnnie Walker Hotspotu vítáni i jako hosté. Dostávají od nás vouchery, aby mohli zajít na drink a strávit příjemný večer na atraktivním místě a ve společnosti naší whisky,“ dodává.

Gin McQueen

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat