Chuť yuzu zlákala i svijanské pivovarníky

14.07.2021AtBars

Yuzu je v poslední době v nápojové branži oblíbenou ingrediencí. Původem východoasijský citrus neunikl ani pozornosti svijanských pivovarníků. Výsledkem je nová příchuť nealkoholického piva Svijanský Vozka, v němž yuzu dělá společnost ještě bergamot.

Svijanské nealkoholické pivo s příznačným názvem Svijanský Vozka je na trhu už šestnáct let. Vyrábí se tradičním způsobem, při němž je technologicky zamezeno vzniku alkoholu. „Uvaří se slabší mladina a při varním postupu je upraveno rmutování, aby vzniklo méně zkvasitelných cukrů. Pak se přeskočí fáze hlavního kvašení a málo zakvašené pivo se plní rovnou do ležáckých tanků, kde by mělo co nejdéle pomalu prokvášet. Pravidelně se měří obsah alkoholu. Jakmile se začne blížit horní povolené hranici půl procenta, je nutné je rychle zfiltrovat, aby se úplně zastavilo kvašení a přestal vznikat alkohol,“ přibližuje výrobní postup Svijanského Vozky sládek Petr Menšík.

I když se vloni spotřeba nealkoholického piva v důsledku pandemie koronaviru meziročně snížila, stále tvořilo téměř 3 % celkového výstavu českých pivovarů. Konkrétně Pivovar Svijany dodal na trh čtyři tisíce hektolitrů Svijanského Vozky a jeden a půl tisíce hektolitrů Svijanského Vozky s příchutí Černý rybíz a limetka, která měla premiéru teprve před dvěma lety. Nyní se spolu s ní bude o přízeň spotřebitelů ucházet novinka s chutí yuzu a bergamotu. V obou případech jde o kombinaci nealkoholického piva a přírodní limonády. „Druhá zajímavá ochucená varianta našeho nealkoholického piva Svijanský Vozka neobsahuje nic jiného než nealkoholické pivo a přírodní šťávu z yuzu, jediným konzervantem je v něm přírodní kyselina citronová,“ dodává Petr Menšík.

V točené podobě je novinka k dostání ve vybraných restauracích, v plechovkách bude dostupná mimo jiné na e-shopu pivovaru a během léta i v běžné maloobchodní síti.

@mohlo by vás zajímat