Bohemian pomůže lidem s nemocí motýlích křídel

17.07.2021AtBars

Společnost Premier Wines & Spirits se spojila s neziskovou pacientskou organizací Debra Česká republika, jež se snaží usnadňovat život lidem s nemocí motýlích křídel. Poukáže jí část výtěžku z prodeje limitované edice své novinky – Bohemian Ginu.

Bohemian Gin, který s využitím botanicals, jež mají původ v české přírodě, pro Premier Wines & Spirits destiluje Martin Žufánek, se plní do bílých láhví s motivy květin a hmyzu. Dalším zdobným prvkem je motýl z papíru připevněný k hrdlu láhve. A právě od něj se odvinula myšlenka, že by jalovcová novinka mohla podpořit ty, které postihla tzv. nemoc motýlích křídel.

Epidermolysis bullosa congenita je vzácné vrozené onemocnění, jež se projevuje puchýři na kůži, která je velmi citlivá a jemná, nemocní jsou tak vystaveni neustálé bolesti. Usnadnit život lidem, kteří touto nemocí trpí, se snaží nezisková pacientská organizace Debra ČR, které se společnost Premier Wines & Spirits rozhodla v její práci pomoci.

Kromě základní řady Bohemian Ginu je k mání rovněž limitovaná edice v počtu pěti set kusů, jejíž láhve jsou číslované. Koupit je lze pouze na e-shopu Premier Wines & Spirits, a to za 1495 Kč, z nichž 500 Kč obdrží Debra. Každý, kdo si limitku zakoupí, tak pomůže lidem trpícím nemocí motýlích křídel, kteří budou moci nadále využívat poradenství a podpory této pacientské organizace.

@mohlo by vás zajímat