Do ginové síně slávy vstoupil J.-S. Robicquet

01.08.2021AtBars

Gin Hall of Fame, jež je určena výrazným osobnostem z ginového světa, má nového člena. Stal se jím Jean-Sébastien Robicquet, tvůrce ginu G’Vine. Čestné místo v prestižní skupině si vysloužil nápadem nahradit běžně používaný obilný destilát destilátem z hroznů révy vinné.

Zakladatel a prezident společnosti Maison Villevert Jean-Sébastien Robicquet je teprve devátou osobností, jež do ginové síně slávy vstoupila, a zároveň prvním Francouzem, jemuž se této pocty dostalo. Došel tak uznání za nápad, který uvedl do života už v roce 2006. Napadlo jej při výrobě ginu nahradit obilný destilát vinným, a vytvořil tak zcela nový typ ginu. V současné době značka G’Vine zahrnuje čtyři produkty. Základní dvojici ginů G’Vine Floraison a G’Vine Nouaison doplňují letně laděný June by G’Vine s chutí broskví a Nouaison Gin Reserve, jenž nějaký čas tráví v sudech po koňaku.

„Je mi velkou ctí, že mi byla tato prestižní cena udělena i že jsem první Francouz, kterému se tohoto ocenění dostalo,“ komentuje svůj vstup do Gin Hall of Fame Jean-Sébastien Robicquet a pokračuje: „Když jsem zakládal Maison Villevert, říkal jsem si, že jako enolog, destilatér a francouzský občan bych se měl pokusit vyrobit gin z vinných hroznů. Když v roce 2006 vznikl gin G’Vine, bylo na trhu kolem sedmi set ginů. Přál jsem si přijít s něčím zcela novým v nejvyšší kategorii a zároveň do jalovcového destilátu promítnout francouzskou tradici. Díky použití základu z vinné révy má náš gin G’Vine zcela jedinečnou chuť, aroma i texturu.“

@mohlo by vás zajímat