Na Arwenu se bude znovu plavit Tvaroh

02.08.2021Bára Urbanová

Už třetí sezonu brázdí v Praze Vltavu od Modřan až po centrum města loď Arwen, jež nabízí plavby spojené s gastronomickým zážitkem. Před rokem v červenci se k její osádce na pár večerů přidal barman Pavel Tvaroh a na menu byly koktejly. Příští týden si to zopakuje.

Loď Arwen je splněným snem barmana Richarda Vandlíka, jenž je jejím majitelem a kapitánem. Jakmile ji dal dohromady, rozhodl se o ni podělit s ostatními. První plavby pro veřejnost se uskutečnily v létě 2019. Zpočátku se Richard zaměřil na sezonní nedělní brunche a soukromé akce, později začal přidávat tematické plavby. Vloni v červenci kupříkladu pozval na Arwen barmana Pavla Tvaroha, jenž je jinak doma v Londýně, kde provozuje bar Lounge Bohemia. Společně uspořádali několik plaveb, během nichž bylo možné ochutnat Pavlovy drinky, jež charakterizují překvapivá skupenství a hra s texturami.

Po skočení sezony Richard na Arwenu odvedl kus práce, aby byl zážitek hostů ještě dokonalejší. „Konečně jsme dokončili sezení a vyladili spoustu detailů, nicméně je to loď, která potřebuje lásku a péči, takže neustále nacházíme další drobnosti, které je potřeba dotáhnout,“ říká. Záležet si dal rovněž na letošní nabídce plaveb. „Naše brunche jsou rezervované na dlouho dopředu, přidali jsme ale další tematické plavby. Nabízíme například gintonikovou zážitkovou plavbu, Tiki Rum Experience s degustací rumu i koktejlů, pivní plavbu s výborným pivem z Račínského minipivovaru Richard nebo třeba prosecco plavbu. Novinkou je absintová plavba, na níž spolupracuju s Martinem Žufánkem,“ shrnuje různé možnosti kapitán a pokračuje: „Vždy je k tomu nějaký snack. Kuchyni ovládl Tomáš Prückner, který jí dodal neuvěřitelný přesah a rozmanitost.“

Jedním z vrcholů loňské sezony Arwenu byla červencová série plaveb s Pavlem Tvarohem, a tak o ně zájemci o netradičně pojaté drinky nepřijdou ani letos. „Už po loňské plavbě, která všechny bavila, jsme si řekli, že by se z toto mohla stát tradice. Hlavní podnět ale vzešel od dychtivých plavících se a hlavně od těch, kterým to vloni nevyšlo. Rozhodli jsme se tudíž vyslyšet jejich nářky a jít do toho znova,“ shodují se všichni hlavní aktéři. A ani trochu nepřehánějí, jelikož většina míst na dvouhodinových plavbách je už nyní obsazená. „Zatím máme naplánováno pět plaveb. Dvanáctého a třináctého srpna v šest a osm hodin, čtrnáctého v šest. Vypadá to ale, že budeme muset ještě nějakou přidat,“ dodává Pavel Tvaroh.

Drinků bude v menu sedm plus nějaké to překvapení navíc. Počítá se samozřejmě i s něčím menším k snědku. Na podrobnější informace je Pavel skoupý, něco málo ale přece jen prozrazuje. „Zatímco vloni měla plavba lidem přiblížit moře, neb bylo kvůli covidu omezené cestování, letos jsme se rozhodli menu pojmout jako ukázku klasik. Takže se můžete těšit třeba na G&T, který kombinuje vyváženou chuť ginu infuzovaného cejlonským čajem s chininem a klarifikovaným ananasovým džusem. Samozřejmostí je malý twist na texturu, ale to už je u nás taková tradice,“ říká.

@mohlo by vás zajímat